Gündem

İzmir’de corona virüsü vaka sayısı kaç? Bakan Koca açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısından sonra bir basın toplantısı gerçekleştirdi ve güncel corona virüs vakalarının yanı sıra illere olan dağılımını da açıkladı. İşte, İzmir’deki toplam vaka sayısı…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1 Nisan 2020 tarihinin güncel corona virüs vaka sayısını yaptığı basın toplantısında kamuoyu ile paylaştı. Bakan Koca, güncel verilerin yanı sıra hangi ilde ne kadar vaka olduğunu açıkladı. İzmir’de tespit edilen vaka sayısını da yaptığı açıklamada belirtti. Bakan Koca Türkiye’de en çok vaka sayısının İstanbul’da bulunduğunu, ikinci sırada ise İzmir’in geldiğini bildirdi.

Bakan Fahrettin Koca’nın açıklaması şu şekilde:

Dün itibarıyla bir ilimizde görülmemişti. O ilimizde de dün itibarıyla görülen 2 vakamız oldu. Bütün illerimizde artık bu virüsün olduğunu biliyoruz. O nedenle açıklamakta bir sakınca olmadığını düşünüyoruz.

Burada görülen ön planda daha çok vakanın İstanbul olduğunu görüyoruz. İstanbul’daki vaka sayısı 8 bin 852, yüzde 60’lara yakın. Onu İzmir izliyor 853 vaka, onu 712 vakayla Ankara, 584 vakayla Konya, 410 vakayla Kocaeli izliyor. En çok vaka görülen iller, İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Kocaeli, Isparta, Sakarya, Adana, Bursa ve Samsun.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir