Gündem

İzmir’de eğlence mekanları corona virüsü tedbirlerine uyulmadığı için kapatıldı!

İzmir Çeşme’de 6 eğlence mekanı kapatıldı. Mekanların kapatılma gerekçesi olarak, corona virüsü tedbirlerine uymamaları gösterildi. Kapatılan mekanlar arasında, Ukraynalı top model Daria Kyryliuk'ın dövüldüğü iddia edilen mekan The Beach of Momo da yer alıyor.

İzmir Çeşme’nin Beldesi Alaçatı’da 6 mekan corona virüsü tedbirlerine uymadıkları nedeni ile kapatıldı. Habertürk’ten Emrah Doğru’nun haberine göre; yapılan kontroller sonucu mekanların corona virüsü tedbirlerini hiçe saydığı ortaya çıktı.

15 gün kapama cezası

Ukraynalı top model Daria Kyryliuk ve arkadaşlarının dayak yediği iddia edilen The Beach of Momo’nun da aralarında yer aldığı 6 işletmeye 15 gün kapama cezası verildi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy dayak iddiaları hakkında açıklama yapmış, “Cuma gecesi Çeşme’de yaşanan, turizm bölgesinde asla olmaması gereken ve özellikle de bir kadına yönelik yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Bu kabul edilemez magandalığın kimsenin yanına kar kalmayacağını hep birlikte göreceğiz.”ifadelerini kullanmıştı.

 

4 kez tutanak tutulmuş

Rise n Shine, Tren Ayayorgi ve Shu da sosyal mesafe kurallarına uymadıkları için haklarında 4 ve üstü tutanak tutulan ve en sonunda kapatılan 6 mekan arasında yer alıyor.

İlgili Makaleler