Gündem

İzmir’de Korkunç Yangın ! Bakan Pakdemirli’den Kritik Açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir Menderes'te çıkan orman yangını hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yerleşim yerlerinin zarar görüp görmediği hakkında soruya yanıt veren Bakan Pakdemirli bir kişinin de gözaltına olduğunu belirtti.

İzmir’in Menderes ilçesi Çile köyü yakınlarında dün öğleden sonra çıkan, rüzgarın da etkisiyle yangın hızla yayıldı. Yangının kontrol altına alınmasının ardından soğutma çalışmaları başladı ve çalışmalara günün ilk saatleri ile birlikte helikopterler de katıldı.

Bölgede yeni bir yangın çıkmasının önüne geçmeye çalışan ekipler, alevlerin arasında kalan Koru Sitesi çevresinde de önlemleri artırdı.

BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Bu yangın hakkında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli açıklamalarında yangının 22’nci saat itibarıyla tamamen kontrol altına alındığını belirtti.

Yangının çıkış nedeni hakkındaki soruyu yanıtlayan Bakan Pakdemirli açıklamalarında “Arkadaşların bir tespiti var. Bir başlangıç noktasında yiyecek içecek materyali bulunmuş” ifadelerine yer verdi ve bir kişinin olay hakkında gözaltına alındığını vurguladı.

Alevlere 350 personelle müdahale edildiğini belirten Bakan Pakdemirli “0Menderes’teki yangında hiçbir yerleşem yeri zarar görmedi. Burada yangında bir sitenin yandığı da doğru değil. 300-400 hektar etkilenmiş olabilir. Kesin rakamlar ölçümler yapıldıktan sonra yapılacak” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler