Gündem

İzmir’de vaka sayıları 10 günde ikiye katladı!

Corona virüsü salgını Türkiye’de etkisini göstermeye devam ediyor. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir’de corona virüsü vaka sayısının son iki günde ikiye katlandığını ifade etti. İşte Vali Köşger’in o açıklaması…

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı artmaya devam ediyor. Kış aylarının yaklaşması ile beraber vatandaşların da endişesi devam ediyor. Yetkililer vatandaşları maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarıyorlar. Konuya ilişkin olarak açıklamada bulunan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir’de corona virüsü vaka sayısının son iki günde ikiye katlandığını söyledi.

Ölümcüllüğü azaldığı iddiası doğru değil

Vali Köşger sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Örneğin İzmir’de 20 gün öncesine göre vaka sayısı 3,5 kat artmış durumda, son 10 günde ikiye katlandı. Durumun ciddiyeti artarak devam ediyor. Korona’nın mutasyona uğradığı ve ölümcüllüğünün azaldığı iddiası da doğru değil. Son iki günde 15 hemşehrimizi Korona’dan kaybettik. Bir kez daha İzmirlileri dikkatli olmaya çağırıyorum. Uymamız gereken üç kural; maske, mesafe, temizlik. Hepinize sağlıklı günler dilerim.” İfadelerini kullandı.

Türkiye’de corona virüsü son durum

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan son corona virüsü tablosuna göre, yapılan 113 bin 427 test sonucunda 2 bin 91 vaka daha tespit edildi. 69 corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti. Bin 573 kişi ise virüsten kurtularak sağlığına kavuştu.

İlgili Makaleler