Genel

İzmir’de yaşayan bir anne 4 yaşındaki kızını öldürdü!

İzmir’de yaşayan 3 çocuklu cani anne, 4 yaşında ki kızını yastıkla boğarak öldürdü. Cani anne polise verdiği ilk ifadede suçu başkalarına atmak istese de sonradan çocuğunu öldürdüğünü itiraf etti.

İzmir’in Konak ilçesinde yaşayan 3 çocuk annesi Betül F. Bir anlık kızgınlık haliyle kendi öz çocuğunu öldürdü. 4 yaşında ki kızını yastıkla boğarak öldüren cani annenin eşinden boşandığı ve bu yüzden psikolojik sorunlar yaşadığı iddia edildi.

ÖNCE ÇOCUĞUN YÜZÜNE YASTIK KAPATTI

Olay Konak’a bağlı Gültepe semtindeki bir evde meydana geldi. İddiaya göre, psikolojik problemleri olan ve eşinden geçen yıl boşanan Betül F., evde bilinmeyen bir nedenle sinir krizi geçirdi. Bu sırada ağlamaya başlayan 4 yaşındaki kızı Bahar E.’yi (4) susturmaya çalışan Betül F., başarılı olamayınca, kızının yüzünü yastıkla kapattı.

MÜDAHALEYE RAĞMEN KURTARILAMADI

Havasız kalan Bahar E., bayıldı. Betül F., kızını hareketsiz görünce yakınlarını arayıp, yardım istedi. Durumun bildirilmesi üzerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan çocuk, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

“TANIMADIĞIM 2 KİŞİ GELDİ, ONLAR YAPTI’ DEMİŞ”

Anne Betül F. polise verdiği ifadede eve yüzlerinde maske olan, tanımadığı 2 kişinin geldiğini ve kendisini darp ettiğini, çocuğunu ise öldürdüklerini söyledi. İfadesi alınan komşular, olayın olduğu günde herhangi bir gürültü duymadıklarını, yabancı herhangi birini de görmediklerini söyledi.

ÇELİŞKİLİ İFADELER TUTUKLATTI

Anne Betül F.’nin ifadelerindeki çelişkilerden de şüphelenen polis ekipleri, soruşturmayı genişletti. Gözaltına alınan anne, polisteki sorgusunda olayı itiraf etti. Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Betül F., mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

GEÇEN YIL EŞİNDEN BOŞANMIŞ

Öte yandan, Betül F.´nin eski eşi olan Bahar’ın babası Mert E. ile geçen sene boşandığı ancak hala görüştüğü, olaydan bir gün önce de aynı evde oldukları öğrenildi. Mert E.’nin ailesinin Betül F.’yi istemediği ve ikilinin bu yüzden sık sık tartıştıkları iddia edildi.

İlgili Makaleler