Gündem

İzmir’de yeni corona virüsü tedbirleri alındı! Tedbirlere uymayanlara ceza var

Türkiye’de corona virüsü ile mücadele devam ediyor. Vakaların yayılmasını önlemek için bazı illerden yeni tedbir açıklamaları geliyor. Son olarak İzmir’de yeni corona virüsü tedbirleri alındığı öğrenildi. İzmir Valiliği konu ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Buna göre; düğün, nişan, sünnet gibi organizasyonlarda tedbirlere uymayanlara uyarı, para ve faaliyet durdurma cezası verilecek.

Çin’den bir hayvan pazarından yayılan corona virüsü Türkiye’de etkisini göstermeye devam ediyor. Son 3 gündür ülkemizde yeni vaka sayısı binin üzerinde seyrediyor. Bu kapsamda illerden bir bir tedbir açıklamaları geliyor. Son olarak İzmir Valiliği yazılı bir açıklama ile yeni tedbir kararları alındığını duyurdu.
İzmir İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından alınan tedbir kararlarına göre; ilde hastalık belirtisi gösteren kişilerle temas eden kişilerin Covid-19 testlerinin evlerinde yapılacağı, tedavi ve izolasyon süreçlerinin evlerinde tamamlanacağı bildirildi.

Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları oluşturulacak

Valilik tarafından yapılan açıklamada İzmir’de “Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları” oluşturulacağı ifade edildi. Vali yardımcısı ve kaymakamlar tarafından oluşturulan kurullar ile hasta, yatan hasta, ağır hasta ve izolasyondaki kişi sayısındaki değişim takip edilecek.

Günde bir kez anons

İlde cami ve belediye hoparlörleri ile araçlardan günde en az bir kez toplu taziye ziyareti yapılmaması için anons yapılacak.

Tedbirlere uymayanlara ceza geliyor

Ayrıca düğün, nişan, sünnet gibi organizasyonlarda tedbir kurallarına uyulmadığı takdirde ilk olarak uyarı, daha sonra para cezası, üçüncü ihlalde 1 gün, dördüncü ihlalde ise 3 gün süreyle faaliyetleri durdurulacak.

İlgili Makaleler