Gündem

İzmirli Youtuber Emre Acar’dan Corona Virüsüne Anlamlı Teşekkür!

Çin Wuhan’dan dünyaya yayılan corona virüsü milyonlarca insanın günlük hayatında ve yaşam şartlarında değişikliklere neden oldu. Pek çok insanın evine kapanmasına neden olan Covid- 19 hakkında İzmirli Youtuber Emre Acar teşekkür videosu yayınladı.

Corona virüsü dünya dengesinin sosyal ve ekonomik anlamda değişmesine neden oldu. Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen virüs, insanların sosyal izolasyon yaşamasına ve evlerine kapanmasına neden oldu. Gündemde geniş yer tutan virüs hakkında her gün yeni bir gelişme yaşanırken, youtuber Emre Acar, artan farkındalık hakkında bir video çekti.

Videoda virüs sayesinde sağlığın ve toplumsal birlikteliğin öneminin anlaşıldığını vurgulayan Acar, corona virüsüne ürün bolluğu, özgürlük ve sağlığın garanti olarak düşünme yanılgısından kurtardığı için teşekkür etti. Youtuber, sosyal medya kullanıcıları tarafından ilgi gören videosunun sonunda, “evde kal” çağrısında bulunmayı da ihmal etmedi.

Videoyu izlemek için tıklayınız

İşte o videodaki teşekkür konuşması

Teşekkürler Koronavirüs!

Bizi sarstığın ve gösterdiğin için teşekkürler, bizden çok daha büyük bir şeye, düşündüğümüzden daha fazla bağlı olduğumuzu gösterdiğin için teşekkürler, bize yaşadığımız lüksü takdir ettirdiğin için teşekkürler.

Ürün bolluğu, özgürlük ve sağlık…

Ve bunu garanti gibi düşündüğümüzü fark ettirdiğin için, bizi durdurduğun için teşekkürler.

Meşguliyetin içinde nasıl kaybolduğumuzu görebilmemiz için, en önemli şeyler için bile vaktimizin olmaması, bütün problemlerimizi bir kenara bırakmamıza izin verdiğin için teşekkürler.

Hepsinin çok önemli olduğunu düşünüyorduk.

Bize gerçekten neyin önemli olduğunu gösterdin.

Bize ulaşım araçlarını bıraktırdığın için teşekkürler.

Toprak bize uzun süredir yalvarıyordu, çevre kirliliğine bakmamız için, biz dinlemedik.

Teşekkürler tüm bu korku için.

Bu yıllardır küresel bir hastalıktı ama pek çoğumuz bununla yüzleşmek istemedik ve şimdi bununla yüzleşmek zorundayız.

Bunu sevgiyle ve toplumun desteğiyle nasıl kucaklayacağımızı öğrenmek zorundayız.

Yaşamlarımızdaki bu yeniden değer verme özelliğimiz için teşekkürler.

Nihayet hepimiz birbirimize bağlıyız kavramını anladığımız için teşekkürler, hepimizin arasındaki bu birlik için teşekkürler.

Dünyanın değişmek zorunda olduğunu biliyorduk.

Farkında kal!
Evde kal!

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir