Kamu Haberleri

JÖH Alımı Yapılacak Mı? Kimler JÖH Olabilir? İşte Detaylar…

Jandarma Özel Harekat yani JÖH Jandarma Genel Komutanlığının en seçkin timlerinden biridir. Haliyle dışarıdan JÖH alımı adaylar tarafından çok fazla rağbet görüyor. Peki 2020 yılında JÖH alımı yapılacak mı? Kimler JÖH olabilir? Detayları haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz...

JÖH alımı yapılacak mı, sorusunun yanıtı binlerce aday tarafından araştırılıyor. Türkiye’de asker olmak isteyen adayların en çok başvuru yaptığı birimlerin başında Jandarma Özel Harekat yani JÖH’tür.

Bu bağlamda adaylar tarafından Jandarma Genel Komutanlığının uzman erbaş ve özel harekat alım ilanları yakından takip ediliyor.

JÖH ALIMI İÇİN TALEP

JÖH (Jandarma Özel Harekat) teminine yönelik herhangi bir gelişme bulunmuyor. Bu bağlamda adaylar Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ilanın yayımlanmasını bekliyor. Adaylar söz konusu alımlar için bir an önce ilanın yayımlanmasını talep ediyor.

ANLIK HABERDAR EDECEĞİZ

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde JÖH alımı için bir gelişme olduğunda adaylarımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

ARANAN ŞARTLAR

Jandarma Özel Harekat olmak isteyen adayların bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte adaylarda aranan şartlar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

En az lise mezunu veya lise dengi okuldan mezun olmak

Adayların askerlik hizmetini tamamlamış olmak veya başvuru itibari ile askerlik yapıyor olmak

İlgili başvuru süreci içerisinde belirtilen yaş aralıklarında olmak.

Başvuru tarihi itibari ile askerlik terhisinin üzerinden 3 yıldan daha fazla geçmemek

Sağlık raporunda asker olmak adına herhangi bir engele sahip olmamak

En az 164 santimetre boyunda olmak

Vücut yapısında herhangi bir bozukluk olmamak.

Herhangi bir yara ya da ameliyat izine sahip olmamak.

Güvenlik soruşturmaları geçmek

Askerlik süreci içerisinde ceza almamak

JÖH NEDİR?

JÖH, Jandarma Özel Harekât Birliğinin kısaltılmasıdır. JÖH üyelerinin birçoğu rütbelidir ve genellikle terörle mücadele alanında görev yaparlar.

Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı olan JÖH’ler seçme ve gönüllü askerlerden oluşmaktadır. Uzman çavuş ağırlıklı olan JÖH’lerde astsubay ve erler de görev alır. Her birliğin başında ise bir yüzbaşı bulunur. Erler C Timi olarak adlandırılan timlerde görev alır.

JÖH’ler ejderler, efeler, dadaşlar, roketler, akrep, kurtlar, fatihler gibi isimler alarak, kollarında birimlerine özgü birlik arması taşır.

Gelişmeleri Jandarma Genel Komutanlığından takip edebilirsiniz.

Kamuilanlari.com | Ankara

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir