Personel Alımı

JÖH alımları ne zaman yapılacak? JÖH maaşları ne kadar?

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapmakta olan Jandarma Özel Harekat (JÖH) alımları vatandaşlar tarafından en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. 2020 yılında alım olup olmayacağını merak eden vatandaşlar, “JÖH alımları ne zaman yapılacak?” ve “JÖH maaşları ne kadar?” sorularının cevaplarını araştırıyorlar. Peki, JÖH hali hazırda alım yapıyor mu? İşte cevabı…

Jandarma Genel Komutanlığı’nda JÖH olmak isteyen vatandaşlar, “JÖH alımları ne zaman yapılacak?” sorusunun cevabını internet sayfalarında arıyorlar. İçişleri Bakanlığına bağlı olan Jandarma Genel Komutanlığı’ndan henüz alımlar ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak 2020 yılı içerisinde alımların gerçekleştirilmesi bekleniyor. Öte yandan ve “JÖH maaşları ne kadar?” sorusuna ise kesin bir cevap vermek mümkün değil. Çünkü JÖH maaşları rütbeye göre değişiklik göstermektedir.

 

JÖH’de görev yapan uzman erbaş, astsubay ve subaylar rütbeler ve kıdemlerine göre maaş alırlar. Ayrıca JÖH personelinin ailevi ve eğitim durumlarına göre maaşlar da değişiklik meydana gelmesine neden olmaktadır. JÖH maaşlarını etkileyen bir diğer unsur ise görev yapılan il ve bu ilin zorluk derecesine göre de farklılık göstermektedir. JÖH personeller tüm tazminatlar ve ek ücretler ile 6 bin liradan başlayan ve 7 bin ile 8 bin liraya kadar yükselen tutarda maaş alabilmektedir.

JÖH OLMA BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Her yıl belirli koşullar ve ek maddeler koyulabilse de genel olarak aranan şartlar şöyledir;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

En az lise mezunu veya lise dengi okuldan mezun olmak

Adayların askerlik hizmetini tamamlamış olmak veya başvuru itibari ile askerlik yapıyor olmak

İlgili başvuru süreci içerisinde belirtilen yaş aralıklarında olmak.

Başvuru tarihi itibari ile askerlik terhisinin üzerinden 3 yıldan daha fazla geçmemek

Sağlık raporunda asker olmak adına herhangi bir engele sahip olmamak

En az 164 santimetre boyunda olmak

Vücut yapısında herhangi bir bozukluk olmamak.

Herhangi bir yara ya da ameliyat izine sahip olmamak.

Güvenlik soruşturmaları geçmek

Askerlik süreci içerisinde ceza almamak

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler