Gündem

Kabine Toplantısı Bugün! Yasaklar Kalkacak mı?

14 Haziran 2021 tarihinde ertelenen kabine toplantısı bugün gerçekleşecek. Toplantıda Pazar günü ve saat 22:00’dan sonra sokağa çıkma kısıtlaması, maske zorunluluğunun konuşulması bekleniyor. Vatandaşlar bugün akşam saatlerinde yapılacak toplantıyı heyecanla bekliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca düşen vaka sayıları ve aşılama hızı ile alakalı bir sunum yapacak. Ardından yeni kararlar ve yasaklarda gevşetilme bekleniyor.

Kabine bugün Beştepe’de

Ülkemizde bugüne kadar toplamda 2 dozda toplam 42.256.207 kişi aşı oldu. Aşılamanın hız kazanması ve vaka sayılarının düşmesi üzerine vatandaşın gözü kademeli normalleşmeye yöneldi. Recep Tayyip Erdoğan’ın İnşallah müjdeyi veririz açıklaması vatandaşı heyecanlandırdı.

Kabine bugün Beştepe’de toplanacak. Daha önce kabine toplantısının aldığı kararda saat 22:00-05:00 saatleri ve pazar günleri sokağa çıkma kısıtlaması değiştirildi. Diğer iddia ise hafta içi kısıtlama saatinin daha geç bir saate alınması. Bu konu bugün kabine toplantısı kararları ile neticeye bağlanacak. Önümüzdeki dönem için park, bahçe, meydan gibi açık yerlerde maske takma zorunluluğunun gevşetileceği tahmin ediliyor.

Koronavirüs vaka sayılarında artan azalan illere göre alınacak yeni kararlar kabine toplantısında konuşulacak. Ayrıca koronavirüs dışında Nato zirvesi, Libya meselesi, Suriye konusu ve terörle mücadele de konuşulacak.

İlgili Makaleler