Gündem

Kabine Toplantısı Sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Müjdeli Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında müjdenin devamının gelmesini beklediklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında önemli değerlendirmelerde bulunarak müjdelerin devamının gelmesini beklediklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında tespit edilen rezervin çok daha büyük bir kaynağın ilk habercisi olduğu yönünde kuvvetli bulgular olduğunu bu müjdenin devamının gelmesini beklediklerini ifade etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

– Başta Giresun olmak üzere bazı illeri etkileyen affette hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.

– Afet duyulduğu ilk andan itibaren devletimiz tüm kurumlarıyla halkımızın yanında yer almıştır.

– Giresun’daki vergi mükelleflerimizi 22 Ağustos 2020’den 30 Kasım 2020’ye kadar mücbir sebep hali kapsamına alıyoruz

– 22 Ağustos tarihi öncesinde tahakkuk etmiş olup, vadesi bu tarihten sonrasına rastlayan ya da resen veya idarece tarh edilen her türlü vergi, ceza ve geçici veya gecikme faizinin ödeme sürelerini de 31 Aralık 2020’ye erteliyoruz.

– 2020 yılı 3. vergi dönemine ilişkin geçici vergi beyannamelerinin alınmamasını kararlaştırdık.

– 22 Ağustos – 30 Kasım’da verilmesi gereken beyanname ve bildirimlerin süresini 15 Aralık’a, tahakkuk eden vergilerin ödeme süresini de 31 Aralık’a kadar uzatıyoruz.

Keradeniz’de keşfedilen doğal gaz rezervi

– Tespit edilen rezervin çok daha büyük bir kaynağın ilk habercisi olduğu yönünde kuvvetli bulgular var, inşallah bu müjdenin devamı gelecek.

– Önümüzdeki süreçte Akdeniz’de de benzer müjdeli haberler alacağımızı ümit ediyoruz.

– Güneş enerjisi konusunda büyük bir hamle başlatıp hem yerli ve yenilenebilir enerji potansiyelimizi yükselteceğimizi, hem de atıl kaynakları ekonomiye kazandıracağımızı belirtmek istiyorum.

İlgili Makaleler