Gündem

Kabine Toplantısında Hangi Kararlar Alındı? Bayram Tatili Kaç Gün?

Kabine toplantısı sona erdi. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantıya ilişkin açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında toplantıda alınan kararlar arasında vatandaşın heyecanla beklediği kurban bayramının 9 gün olduğunu belirtti. İşte kabine toplantısında alınan diğer kararlar…

Kurban Bayramı 9 Gün!

Beştepe’de gerçekleşen kabine toplantısı yaklaşık 1 saat 50 dakika sürdü. Toplantı bitimi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantıda ülkenin gündemi hakkında alınan kararları açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan: ”Bayram günlerini de aynı şekilde kurallara uyarak geçirmeliyiz. Önümüzdeki dönemde aynı sıkıntılara düşmemek için tedbiri elden bırakmamalıyız”

”Virüsün yeni varyantları dünyayı tehdit ediyor. Biz hem sağlık sistemimizin gücü hem aşılama oranlarımızla nispeten iyi bir noktadayız.  Aşılamanın nispeten düşük olduğu yerler tehdit altına girebilir. Ciddi gayretler ve fedakarlıklarla elde ettiğimiz avantaja sahip çıkmak mecburiyetindeyiz.”

“Aşılama çalışmalarını hızla sürdürüyoruz. Yapılan toplam aşılama sayımız 59 milyona yaklaştı. En yaygın korunma biçimi aşılamadır. Virüsün yeni varyantları insanlığı tehdit ediyor. Aşılamada iyi bir orandayız. Toplumsal bağışıklık sağlanana kadar temizlik, maske ve mesafeden taviz vermemeliyiz. İnsanların kalabalık olduğu her organizasyonda bu kurallara uymalıyız. Bayramda da bu tedbirlere uymalıyız.”

“Ankara-Niğde Otoyolu’nda sürücülerimiz artık otomobilleri ile yüzde 20, minibüs, yolcu otobüsü, kamyon ve tırlarıyla yüzde 40 indirimli seyahat edebilecek. Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır.”

“Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirledik. Vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar tatile kavuşmuş oluyor.”

İlgili Makaleler