Gündem

Kabinede Yeni Kararlar : Yasakların Tamamen Kaldırılması Gündeme Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında video konferans yöntemi ile Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor. Bayramda 4 gün sokağa çıkma yasağı gelecek ve yasakların bayramdan sonra tamamen kalkacağı gündeme geldi.

Türkiye’de ilk corona virüsü vakasının görülmesinin ardından yakın kurmaylarıyla mesaisini İstanbul’da geçiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yine Kabine Toplantısında video konferans yöntemi ile başkanlık edecek. Video konferans yöntemi ile gerçekleştirilecek olan sekizinci Kabine Toplantısı olacak.

YASAKLAR KALDIRILACAK BEKLENTİSİ

Hürriyet’ten Erdinç Çelikkan’ın aktardıklarına göre kabinede ağırlıklı olarak corona virüsü ile mücadele kapsamındaki tedbirler ve normalleşme takvimi görüşülecek. Ramazan Bayramında 4 günlük sokağa çıkma yasağı gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu bağlamda 23 – 24 – 25 – 26 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı gelecek. Ayrıca Ramazan Bayramından sonra yasakların tamamen kaldırılması bekleniyor.

GÜNDEME GELMESİ BEKLENEN KONULAR

Bugün gerçekleştirilecek olan Kabine Toplantısında gündeme gelmesi beklenen konular ise şöyle:

– Toplantıda turizmde normalleşmenin hayata geçmesiyle hareketlenecek tatil bölgelerinde ve otellerde alınan tedbirler de görüşülecek.

– 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için getirilen sokağa çıkma yasaklarının esnetilmesine dönük Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda atılacak adımların da karara bağlanması planlanıyor.

– 30 büyükşehir ve Zonguldak’la başlayıp halen 15 kentte uygulanan sokağa çıkma yasaklarının da bayramdan sonra tamamen sonlandırılması planlanıyor.

– Toplantıda ayrıca seyahat yasağının kaldırıldığı illere kademeli ve kontrollü olmak üzere yenilerinin eklenmesi de bekleniyor.

– Kabinede 11 Mayıs’ta açılan AVM’ler, berberler ve kuaförlerde bir haftalık dönemde kurallara uygun hareket edilip edilmediği konusu ve sahadan gelen sonuçlar da değerlendirilecek.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler