Gündem

Kadir Şeker davasında kaderi değiştirecek ifade ortaya çıktı!

Konya’da Kadir Şeker isimli bir öğrenci parkta dayak yediğini gördüğü kadını kurtarmak isterken katil olmuştu. Tutuklanan öğrencinin davasında kaderi değiştirecek bir gelişme yaşandı. Çıkan olayda öldürülen Özgür Duran'ın kuzeni B.D. ifade verdi.

Konya’da Kadir Şeker isimli öğrenci kütüphanede ders çalıştıktan sonra eve girmek için yola çıkan ve geçtiği bir parkta bir kadının şiddet gördüğüne şahit oldu. Henüz 20 yaşındaki Şeker kadının ağlamasına dayanamayarak çiftin yanına gitti. Kadir Şeker şiddet gören Ayşe D. yi Özgür Duran’dan korumaya çalışırken ikili arasında bir arbede çıktı. Çıkan arbedede Şeker Duran’ı göğsünden bıçakladı. Yaşananlardan sonra polise “çocuk beni kurtarmak istedi” diye ifade veren Ayşe D. daha sonra ifadesini değiştirmiş “bıçaklamasını gerektirecek bir durum yoktu.” Demişti. Türkiye’nin gündemine oturan bu olay ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Olayla ilgili olarak Özgür Duran’ın akrabası konuştu. Olay akşamı Ayşe D.ve Duran’ın yaşadığı evde bulunan B.D.’nin Eskişehir’de ifadesi alındı.

Evde sürekli tartışma yaşanıyordu

Özgür Duran’ın amcasının oğlu olan B.D verdiği ifadede “Özgür ile Ayşe evde sürekli tartışıyordu. Olayın yaşandığı akşam Özgür alkol almıştı. Ayşe ile yine tartıştıktan sonra Ayşe’yi odaya kapatıp darp etti. Yüzü yumruklanan Ayşe odadan çıkıp ‘ben sürekli dayak yediğim evde daha fazla duramam’ diyerek evden çıktı. Daha sonra da evden Özgür çıktı. Evde sürekli tartışmalar ve kavgalar yaşandığı için bende çıkıp Eskişehir’e gittim” dedi.

Ayşe olayı bana anlattı

Olay sonrası Ayşe D.’nin kendisini aradığını anlatan B.D. “Ayşe olayın nasıl geliştiğini bana telefonda anlattı. Evden çıktıktan bir süre Özgür’ü parka çağırmış. Özgür kendisine bağırırken bir genç yardım etmek için yanlarına gelmiş. Genç (Kadir) ‘abi neden ağlatıyorsun kadını?’ demiş. Özgür’de sana ne lan benim karım demiş. Ayşe de ben eşiyim demiş. Genç (Kadir) geri dönüp giderken Özgür arkadan saldırmış. Yere yatırıp genci darp etmiş. Daha sonra kalkıp kaçmaya çalışırken Özgür gencin boğazını sıkmış. Bu sırada ikisi de yere düşmüş. Ayşe telefonda bu sırada Özgür’ün kalbinden bıçaklanarak hayatını kaybettiğini söyledi. Özgür, işsizdi çalışmıyordu. Yanlarında bir miktar paraları vardı. O parayla geçimlerini sağlıyorlardı” açıklamasında bulundu.

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir