Gündem

Kadir Şeker’e 12,5 yıl hapis cezası verildi! Müge Anlı tepki gösterdi

Kütüphaneden evine giderken parkta şiddet gören kadına yardım etmek isteyen Kadir Şeker aldığı ceza ile Türkiye’nin gündeminde. Mahkeme tarafından şiddet gören kadına yardım etmek isterken katil olan Kadir Şeker’e 12 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Cezanın kamuoyu tarafından öğrenilmesinin ardından Sunucu Müge Anlı eleştiride bulundu.

Cezası 12,5 yıla indirildi

Konya’da bir parkta şiddet gören bir kadını kurtarmak isteyen Kadir Şeker, saldırgan Özgür Duran’ı kalbinden bıçaklayarak ölümüne neden oldu. 20 yaşındaki Kadir Şeker’in soruşturmasının ardından ‘kasten adam öldürme’ suçundan iddianeme düzenlendi. Dördüncü kez hakim karşısına çıkan Kadir Şeker’e ‘Kasten adam öldürme’ suçundan önce müebbet hapis cezası verdi. Ardından bu cezayı, suçu haksız tahrik altında işlediği gerekçesiyle 15 yıla indirdi. Duruşmadaki iyi halini göz önünde bulunduran mahkeme, cezayı 12,5 yıla indirildi.

Müge Anlı tepki gösterdi

Mahkemede son sözü sorulan Şeker, “Üzgünüm” ifadesini kullandı. Kadir Şeker’e verilen cezanın ardından Sunucu Müge Anlı tepkisini gösterdi.

Sunduğu programda Aleyna Çakır’ın ölümünde şüpheli olan Ümitcan Uygur’a göndermede bulunan Müge Anlı, “Genç kızları döven, onları fuhşa sürükleyen, öldükten sonra ailesini tehdit edenler dışarıda, bu çocuk 12 yıl hapis yatacak” ifadelerini kullandı. Müge Anlı’nın o açıklamaları sosyal medyada paylaşım rekoru kurdu.

İlgili Makaleler