Politika

Kahramanmaraş’a hızlı tren projesi sözü ne oldu?

CHP Milletvekili Ali Öztunç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim vaatleri arasında olan, Kahramanmaraş’a Hızlı Tren Projesini hatırlattı. Maraş’a hızlı tren projesinin yapılmadığını hatırlatan Ali Öztunç, Kahramanmaraş iline yapılması vaat edilip de yapılmayan projelere değindi.

CHP’li Öztunç şu açıklamalarda bulundu;

Helete İçin İlçe Yapılacak Sözü

Kahramanmaraş’ta Helete Mahallesi’nin suyu vardı, aldılar Antep’e götürdüler. Eyvallah, alsınlar. Bir şey demiyoruz. Antep yüzde 27 ucuz satıyor suyu, Maraş yüzde 55; ona da peki. Ama Helete’ye söz verdiler suyu alırken, dediler ki “Biz, sizi ilçe yapacağız.” Protokol var, Büyükşehir Belediye Başkanının imzası var, milletvekilleri var, Antep Büyükşehir var “Biz, Helete’yi ilçe yapacağız, yeter ki suyu verin.” dediler.

Peki, su verildi, ilçe oldu mu? Olmadı. Önerge verdik, getirdik buraya dedik ki -kanun teklifi- Helete ilçe olsun, AK PARTİ’lilerin oylarıyla reddedildi.

Kahramanmaraş’a Hızlı Tresn Sözü

Başka? Kahramanmaraş’a hızlı tren gelecek dediler, her mitingde Sayın Cumhurbaşkanı geliyor “Edeler, size hızlı tren gelecek.” diyor. Hızlı tren falan gelmedi, teğet geçti Nurdağı’ndan, direkt Antep’e gitti. Başka? “Stat yapacağız.” dediler, hikâye; Kocaeli’ne yapıldı, Antep’e yapıldı, Kayseri’ye yapıldı, Maraş’a stat da yapılmadı.

Elbistan’a Havalimanı Sözü

Başka? “Elbistan’a havalimanı yapacağız.” dediler, liman yok, havamızı aldık, hava da kirli, hava da Afşin Elbistan Termik Santrali yüzünden kirli. Netice itibarıyla, bütçeniz yanlış bir bütçe, maalesef haramzadelerin bütçesidir ve maalesef faizin, rantın bütçesidir.

Hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz ama pek hayır getireceğine ihtimal vermiyoruz.

İlgili Makaleler