Genel

Kamil Koç seyahat firmasının şoförü tüm yolcuların hayatını tehlikeye attı!

Şehirler arası yolcu taşıma şirketlerinden Kamil Koç adlı seyahat firmasının şoförü tüm yolcuların hayatını tehlikeye attı. 110 Km. hızla giden aracı kullanan şoförün, telefonla mesajlaşma anı kameralara yansıdı. Araçta telefon kullanma yasak olmasına rağmen dakikalarca gözünü yoldan ayırıp telefonla uğraşan şoför, tüm yolcuların hayatını hiçe saydı.

Şehirler arası yolcu taşıma şirketlerinden Kamil Koç adlı seyahat firmasının şoförü 03 Şubat 2020 tarihinde çekildiği iddia edilen görüntülerde, otobüs kullanırken cep telefonu ile mesajlaştığı ve gözünü yoldan ayırarak yolcuların hayatını tehlikeye attığı görüldü.

YOLCULARIN HAYATINI RİSKE ATTI

110 km hızla giden İstanbul-Samsun seferini yapan otobüste tüm yolcuların hayatlarını riske atan Kamil Koç otobüs şoförü, kendisini videoya çeken yolcudan habersiz olarak dakikalarca telefonla mesajlaşmaya devam etti.
Cep telefonu kullanan şoför hakkında herhangi bir işlemin yapılıp yapılmadığı firma yetkilileri tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken, görüntülerin sosyal medyada paylaşılması ile vatandaşlardan büyük tepki topladı.

PES DEDİRTTİ

Olası bir kazaya sebep vermesi halinde, yaptığı suçun bir cinayet niteliği taşıyacağını bilmesine rağmen bu kadar sorumsuzluk pes dedirtti.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Bu görüntülere tepki yağarken, Samsun Valiliği, sorumsuz yolcu otobüsünün bulunduğunu açıkladı. İstanbul-Samsun seferini yaparken cep telefonu ile mesajlaşan ve kendisini uyaran yolcuya da ‘Sizi ilgilendirmez’ dedikleri öne sürülen şoföre ait görüntülerin ardından yapılan işlem ile ilgili bilgi veren Samsun Valiliği, “03.02.2020 tarihinde sosyal medya ile yazılı ve görsel basın organlarında Samsun seferini yapan bir yolcu otobüsünde sürücünün seyir halindeyken cep telefonu kullandığına ilişkin haberler yer alması üzerine İl Emniyet Müdürlüğümüz görevlilerince yapılan araştırmalar neticesinde bahse konu araç ve sürücüsü tespit edilmiş, bahse konu aracın 03.02.2020 tarihinde saat:10:00’ da İstanbul ilinden Samsun ili istikametine çıkış yaparak aynı gün saat 22.40 sıralarında ilimiz Şehirlerarası Otobüs Terminaline giriş yaptığı anlaşılmış olup, Kamil Koç araç sürücüsü ve ilgili firmaya görevlilerimizce gerekli cezai işlemler uygulanmıştır.” dedi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir