Ekonomi

Kamu Bankaları Tarafını Seçti, Bir Kez Daha Emekliler Dedi! Hemen Ödenecek Beklemek Yok; Başvuru Yapan Herkesin Hesabına Anında…

Artan enflasyon ve yaşam pahalılığından en çok etkilenen kesimlerden biri olan emekliler şimdilerde temmuzda verilecek ara zammı beklemeye başlamış bulunuyor. Bu ara zammın yanı sıra iki ayrı bayramda verilen ikramiyeler ve banka promosyonları da emeklilere biraz da olsa rahat bir nefes aldırmayı başarıyor. Bu kapsamda emeklilere her dönem avantajlı hizmetler veren kamu bankaları, şimdi de promosyon ödemeleri ile karşımıza çıkıyor.

Sadece emekli müşterilerine özel olarak krediler sağlama gibi pek çok avantaj yaratan kamu bankaları, her dönem olduğu gibi bu dönem de emeklileri desteklemeyi sürdürüyor. Kredi paketlerine ek olarak promosyon ödemeleri gibi ödemeler ile vatandaşlara üç yıla bir nakit promosyon desteği sunan kamu bankaları, 2022 yılı tutarını da belirlemiş bulunuyor.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın Promosyon Ödemeleri Başlıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) il yaptıkları protokol kapsamında maaşını kendi çatısı altına taşıyanlara üç yıllı, maaşını halihazırda kendi çatısı altında alanlara ise üç yıla bir promosyon ödemesi yapan kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, 2022 yılı için de promosyon ödemelerine başlamış bulunuyor. Bu kapsamda maaşa göre değişen promosyon ödemeleri sağlayan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, maaşı 1.500 TL ve altında olan emeklilere 500 TL promosyon ödemesi yapıyor. Maaşı 1.500 TL ile 2.5000 TL arasında olan emeklilere 625 TL nakit promosyon sağlayan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, maaşı 2.500 TL üzerinde olanlara ise 750 TL promosyon ödemesi yapıyor. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın promosyonlarından yararlanmak için emekli maaşını ya da SGK gelirini taşımak ve üç yıl boyunca maaşı ya da geliri aynı bankada almaya söz vermek gerekiyor.

Promosyon Ödemeleri İçin Başvuru Yapmak Gerekiyor

Promosyon ödemelerinden yararlanabilmek için Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şubelerine ya da internet şubelerine başvuru yapmak gerekiyor. Bunun yanı sıra Ziraat Mobil, ATM’ler ve Müşteri İletişim Merkezleri üzerinden de emekli maaşını taşımaya izin veren Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, evden çıkmadan da maaş taşıma işlemini gerçekleştirmeyi mümkün hale getirmiş bulunuyor.

İlgili Makaleler