EkonomiKamu Haberleri

Kamu bankası Halkbank tarafından emeklileri sevindiren haber! 100 bin liraya kadar nakit veriliyor

Kamu bankası Halkbank tarafından mutlu emekli kredisi kampanyası başlatıldı. Bu kredi kampanyası kapsamında maaşını Halkbank’tan alan ve almayı taahhüt eden emeklilere 100 bin liraya kadar kredi verilebildiği belirtildi. Söz konusu kredi kampanyası hakkında şu ifadelere yer verildi:

“Maaşını Bankamızdan alan veya maaşını Bankamıza aktarmayı taahhüt eden emekli müşterilerimizin tüm nakit ihtiyaçları için aylık %1,69’dan başlayan faiz oranları ve bütçelerine uygun geri ödeme seçenekleriyle 100.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli kredimizdir.”

FAİZ ORANI VE GERİ ÖDEME

Yapılan açıklamada 100 bin lira kredi için tahsis ücretli olduğunda faiz oranı yüzde 1,69 olurken tahsis ücretsiz olduğunda ise faiz oranı yüzde 1,74 oluyor. Geri ödeme seçenekleri ise şöyle belirtildi:

Aylık eşit taksitli,

Artan taksitli,

Azalan taksitli,

3 ayda bir eşit taksitli,

Serbest ödemeli

BAŞVURU DETAYLARI 

Halkbank İnternet Şubesi veya Halkbank Mobil Şube’ye giriş yaparak başvuru yapılabileceği belirtildi ve bununla birlikte Halkbank şubeleri üzerinden de başvuru yapılabileceği bildirildi.

ÖRNEK ÖDEME VE AÇIKLAMASI 

Tüm bunların yanı sıra örnek ödeme ve açıklaması şöyle oluyor:

Yıllık toplam maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.

Tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.

Kredi faiz oranları; Bankamızdan en az kredi taksit tutarı kadar Açık Hesap açtırmayı, kredi kartı başvurusu yapmayı, en az iki adet otomatik ödeme talimatı vermeyi, Hayat Sigortası yaptırmayı ve İnternet/Mobil/Dialog üyeliklerinden en az bir tanesini yaptırmayı talep eden müşterilerimiz için geçerlidir.

İlgili ürünleri bulunmayan veya başvuru talep etmeyen müşterilerimiz için; tahsis ücretli faiz oranı %1,81, tahsis ücretsiz faiz oranı ise %1,86 olarak uygulanacaktır.

(Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup, 15.000 TL 36 ay vadeli kredi kullanan 35 yaşında erkek müşteri için bir yıllık sigorta primi 46,97 TL’ dir.)

Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve kredi kullandırımını durdurma hakkını saklı tutar.

İlgili Makaleler