Ekonomi

Kamu Bankası uygun finansmanlı ikinci el taşıt kredisi veriyor!

Corona virüsü salgını sonrası bankalar vatandaşlar için uygun finansmanlı kredi kampanyalarını duyurmuştu. Vakıfbank resmi sitesinden yaptığı açıklama ile ikinci el araç alacak vatandaşları sevindirecek kredisini duyurdu. Vakıfbank ikinci el taşıt kredisi alan vatandaşlar, 60 aya kadar vade fırsatından faydalanabilirler.

Dünyayı hem sağlık hem de ekonomik olarak etkisi altına alan corona virüsü pandemisi nedeniyle Türkiye’de kamu ve özel bankalar harekete geçti. Bankalar tarafından peş peşe yapılan açıklamalar ile kredi fırsatları duyuruldu. Vakıfbank resmi internet sayfası üzerinden yaptığı açıklama iki özellikle ikinci el araç almak isteyen vatandaşları sevindirecek bir duyuruda bulundu. Buna göre banka, 120.000 TL ve altında olan taşıt kredileri için 60 ay vade seçeneği sunuyor.

Kredinin özellikleri

Kasko değeri 120.000.TL’yi aşan otomobillerde, bedelin 120.000.-TL kadar olan kısmı için %70, 120.000.-TL’nin üstünde olan kısım için %50’sine kadar kredi kullandırımı yapılır.

Nihai fatura değeri 120.000 TL ve altında olan taşıt kredilerinin vadesi 60 ayı, nihai fatura değeri 120.000 TL’nin üzerinde olan taşıt kredilerin vadesi ise 48 ayı geçememektedir.

60 aya kadar vade ile aylık, 3 aylık dönemler veya değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri vardır.

Belirli ve düzenli bir geliri olan ve istihbaratı olumlu olan gerçek kişilere kullandırılır.

Otomobil yaşı, 03-36 ay vadede kredi kullanımlarında en fazla 8, 37-60 ay vadede kredi kullanımlarında, en fazla 5 olabilir.

Araç rehni, teminat olarak alınır. Bankaca gerekli görülmesi halinde buna ek olarak; kefalet, gayrimenkul ipoteği ya da nakit-mevduat-döviz tevdiat rehni talep edilebilir.

KREDİYE BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ. 

İlgili Makaleler