Gündem

Kamu Çalışanları İçin Yeni Düzenleme: Serbest Kıyafet Giyebilecekler

Antalya Valiliği tarafından hazırlanan genelgede, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümlerini olduğundan çok daha fazla değiştirmemek şartıyla kıyafet serbestliği getirildi.

Antalya Valiliği Covid-19 Kapsamında Kamuda Çalışanlarının Görevlerini Serbest Kıyafet İle İfa Etmeleri konusunda yeni bir kıyafet yönetmeliği genelgesi oluşturdu. Antalya Valiliği’nin açıkladığı yazıda, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışanların hepsi, serbest kıyafete geçebileceklerini ifade etti.

Antalya Valiliği’nin kendi internet sitesinde paylaştığı açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

DAHA KOLAY VE PRATİK ELBİSELER

Çin Halk Cumhuriyeti’ nin Vuhan kentinde başlayarak tüm Dünya’ yı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Coronavirüs (Kovid19) salgınından, Ülkemizi, vatandaşlarımızı ve kamu çalışanlarımızı korumak ve salgının yayılmasını önlemek amacıyla; Kamu kurumlarında hizmetleri yürüten personeller/yöneticiler (İşçiler dahil) kişisel tercihleri gereği; temizlenebilmesi daha kolay ve pratik elbiseler (tişört, kazak, mont, keten pantolon) ile kamu ahlakını zedelemeyecek ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümlerini çok fazla esnetmemek suretiyle, ikinci bir emre kadar hizmetleri sayılan serbest kıyafetler ile ifa edebilecektir.

Bilgi ve gereğini önemle rica ederim.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir