Kamu Haberleri

1000 ASDEP Memur Alımı: 2019 İlan Tarihi, KPSS, Öğrenim ve Yaş Şartı

2018 yılının başından itibaren on binlerce adayın merakla beklediği ASDEP personel alımlar için süreç hala devam ediyor. 

Bu kapsamda Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nı bekleyen adaylar duyuruların yayımlanması ile birlikte başvurularını yapacaklar. Peki ama ASDEP alım ilanlarına başvurular nasıl, ne zaman ve hangi şartlar altında yapılacak?

Kamuilanlari.com olarak tüm bu soruların yanıtlarını sizlere en ince ayrıntısına kadar aktarıyoruz. 

1000 ASDEP PERSONEL ALIM İLANI

1000 ASDEP Personel Alım İlanı için en önemli açıklama aylar öncesinde Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zahra Zümrüt Selçuk’tan gelmişti. 

Bakanl Selçuk kendi sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamasında 4 bin 321 personel alımı yapılacağını bu alımların 1000 tanesinin ise ASDEP personeli olacağını duyurdu. 

İlan Ne Zaman Yayımlanacak?

ASDEP personel alım ilanı için Bakan Selçuk net bir bilgi vermese de alımların 2019 yılı bitmeden olacağı belirtildi. Bu kapsamda ilanın önümüzde ki süreçte yayımlanması bekleniyor. Öne çıkan tarih ise Eylül ayı ve Ekim ayı başı. 

KPSS Şartı

ASDEP Personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların belirli bir KPSS puanına sahip olması gerekiyor. Bu kapsamda adayların ilgili KPSS puan türünden en az 60 KPSS puanına sahip olmaları gerekiyor. 

Öğrenim Şartı

İlana başvuruda bulunacak adayların mezun olmaları istenilen lisans bölümleri; Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir