Kamu Haberleri

1864 TL Maaş İle İEP Kursları: Okul Memuru, Ön Muhasebe ve Çağrı Merkezi

İŞKUR üzerinden ilan edilen edilen kurslar arasında İşbaşı Eğitim Programları bulunuyor. Çeşitli il ve ilçeler için yayımlanan bu programlar ile katılımcılara hem mesleki kurs sağlanıyor hemde hemde kurs boyunca günlük ödeme yapılıyor. 

Mayıs ayı sonu itibariyle yayımlanan bu kurs programlarını siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

İŞKUR İŞ BAŞI EĞİTİM PROGRAMLARI

İŞKUR İEP kursları ile ilgili olarak tüm merak edilen konular hakkında detaylı bir bilgilendirme yaptı. Bu bilgilendirmelerde İEP Kursları için İŞKUR’da yayımlanan tanım açıklamasında şu ifadeler kullandı.

”Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim edinmeleri ve teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmesi, çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen programlardır.İşsizlerin mesleki yeterliklerini geliştirebilecekleri ve tecrübe edinecekleri bir programdır.”

HANGİ MESLEK GRUPLARI İÇİN İLANLAR VAR

İEP kursları kapsamında yeni hafta ile yayımlanan kurslarda 9 farklı şehir için kurs ilanı yayımlandı. İlanlara göre kurs ilanı yayımlanan iller ve ilçeler şunlar:

Samsun Atakum, Yozgat Kadışehri, Burdur Merkez, Edirne Uzunköprü, Denizli Pamukkale, Kocaeli Başiskele, Yozgat Merkez, İstanbul Sancaktepe, Çorum Merkez, İstanbul Sultangazi.

Kurs Programları ve Uygulama Alanları

Memur (Okul), Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi, Meyve Sebze Ayıklama İşçisi, Müşteri Hizmetleri Görevlisi/Asistanı, Satış Elemanı (Perakende), Makineci (Dikiş), Yazılım Geliştiricisi, Pazarlamacı, Garson (Servis Elemanı), Ön Muhasebeci, Konfeksiyon İşçisi.

Görsel Gösterim

İEP KURSLARINA BAŞVURU ŞARTLARI

İlan edilen kurs programları için başvuru yapmak isteyecek adaylardan talep edilen genel başvuru koşullarını sizlere aktarıyoruz.

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak, Emekli olmamak, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olma İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak.

1864 TL MAAŞ VE DİĞER İMKANLAR

İEP programlarına katılan her adaya günlük ücret ödemesi yapılır. Bu ödeme kursiyerin durumuna göre değişir. İşsizlik maaşı alıyorsa, öğrenci ise daha az ücret alır, geleceğin meslekleri için kursa katılmışsa normalden daha fazla ücret alır. 

Ücret Açıklaması

”Katılımcı zaruri gideri (Günlük 77,70 TL, öğrenciler için 58,27, işsizlik ödeneği alanlar için 38,85 TL) Geleceğin meslekleri olarak belirlenecek mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara 85 TL zaruri gider ödenecektir.”

Bunların yanında katılımcı anne ise 400 TL bakım parası ödenir. Kursiyelerin İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası ile Primi Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri de İŞKUR tarafından karşılanır. 

BAŞVURULAR İŞKUR MÜDÜRLÜKLERİNE YAPILABİLİR?

İŞKUR İş Başı Eğitim Programlarına başvuru yapmak için İŞKUR Müdürlüklerinden destek alabilirsiniz.

İEP Kurslarını İŞKUR’da görüntülemek için TIKLAYINIZ 

OKUYUNUZ: Açılan sayfada Kurs Türünü İş Başı Eğitim Programı olarak seçin ve Ara butonuna basın.

Bu Tür Kurs İlanlarını Yakından Takip Etmek için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir