Kamu Haberleri

2 Bin 183 Personel Ataması İle İlgili DPB’den Tercih Duyurusu

Devlet Personel Başkanlığı’nda yayımlanan atama duyurusunda, devlet korumasında yetişen adayların 2828 sayılı Kanunua göre atamalarının yapılacağını duyurdu.

Bu kapsamda bulunan adaylar 10 Ekim tarihi ile 21 Ekim tarihleri arasında tercih işlemlerini yapacaklar. Bu tercih işlemlerine dair DPB’de yayımlanan duyuru detayları sizlerle.

DPB’DEN 2183 PERSONEL ATAMA DUYURUSU

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlana tercih duyurusunda atamaların en az iloköğretim seviyesinden olmak üzere lisans düzeyine kadar olacağı ifade edildi. Kontenjan detaylarının da yer aldığı o açıklamaya göre; atamalar 932 adedi İlkokul-İlköğretim düzeyinde, 978 adedi Ortaöğretim düzeyinde, 140 adedi Önlisans düzeyinde, 133 adedi Lisans düzeyinde olacak. 

Tercih işlemlerine dair yapılan açıklamada ise Tercih Kılavuzu 10/10/2019 tarihinde Mülga Devlet Personel Başkanlığı www.dpb.gov.tr adresinde ve e-Devlet kapısı www.turkiye.gov.tr adresinde yayımlanacağı bildirildi. Adaylar tercih işlemlerini 21 Ekim tarihine kadar yapacaklardır. 

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan etrcih duyurusuna ilişkin tüm detaylara aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlan bağlantısı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir