Kamu Haberleri

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Tercih Süreci Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilecek sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları süreci başlıyor. Sözleşmeli öğretmenlik tercih sürecine dair bilinmesi gereken detayları sizlere aktarıyoruz. 

20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN TERCİH SÜRECİ BAŞLIYOR

Binlerce atanamayan öğretmenin yakından takip ettiği sözleşmeli öğretmen ataması tercih süreci 28 Ocak tarihi itibariyle başladı. MEB bünyesine gerçekleştirilecek atamalara tercihte bulunacak öğretmenler tercihlerini 1 Şubat tarihine kadar bakanlığa bildirecekler. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan takvime göre sözleşmeli öğretmen alımı tercih sonuçları ise 7 Şubat tarihinde açıklanacak. Adaylar tercih işlemlerini MEB aracılığıyla gerçekleştirilecekler. Atamalar ise sözlü sınav sonuçlarına göre yapılacak. Atamalar tercihler de dikkate alınarak sözlü sınav puan üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleşecek. Adayların puan eşitliği durumunda KPSS puanları devreye girecek. 

Kontenjan Bilgileri

Kontenjanlar ile ilgili MEB tarafından daha önceden yapılan açıklamada sınıf öğretmenliği için 3 bin 47, Din kültürü ve ahlak bilgisi için bin 910, İngilizce için 2 bin 38, ilköğretim matematik öğretmenliği bin 401, rehberlik bin 56, okul öncesi bin 601, özel eğitim bin 2, Türkçe bin 93, fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenliği için 919 ve beden eğitimi öğretmenliği için de 845 kontenjan ayrıldığı bildirilmişti.

Öğretmen Haberlerinden Anında Haberdar Olmak İçin, Bizleri Takip Edin;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir