Kamu Haberleri

200 Bin Öğrenci SÇP İçin Başvuru Yapmıştı! Kura İle 20 Bin Öğrenci Alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türkiye İş Kurumu’nun koordineli çalışması sonucu başlatılan Sosyal Çalışma Programı öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

Önlisans ve lisans öğrencilerinin başvuru yapabildiği Sosyal Çalışma Programı için 200 bin civarında başvuru toplandığı açıklanmıştı. Kamuda en az 1 en fazla 3 süreyle çalışmak için başvuruda bulunan bu öğrencilerden 20 bini kura ile belirlenerek çalışmaya başlayacaklar.

BAKAN SELÇUK’DAN SÇP BAŞVURU AÇIKLAMASI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk söz konusu programa ilişkin konuşmasında, Sosyal Çalışma Programı ile işe başlayacak öğrenci sayısını açıkladı. 

Bakan Selçuk bu konuda şu ifadeleri kullandı. ”Sosyal Çalışma Programlarına 20 bin gencin merkezi kura ile yerleştirilecek”

SÇP PROGRAMI NEDİR?

Sosyal Çalışma Programı öğrencilerin sosyal çalışma bilinçlerinin artırılması ve iş deneyimi kazanmaları amacıyla uygulamaya geçirilen program. Çalışma Bakanlığı ile İŞKUR tarafından yürütülen proje Doğanın korunması. Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması. Kütüphanelerin bakımı ve düzeni. Kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi’ uygulama alanlarında olacak. İşe başlayan öğrencilere günlük 67 TL ücret ve çalıştıkları süre kadar prim ödemesi yapılacak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir