Kamu Haberleri

2019 1. Dönem Bekçi Alımları Ne Zaman? Hangi Şehirlere Kaç Bekçi Alımı Yapılacak?

10 bin 500 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları için artık adaylar gün sayıyorlar. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamaları doğrultusunda yapılması beklenen Bekçi alımlarının ne zaman yayımlanacağı, kontenjan dağılımı, alım yapılacak şehirlere dair detaylar ve yapılan açıklamaları sizlerle paylaşıyoruz. 

2019 1. DÖNEM 10 BİN 500 BEKÇİ ALIMLARI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz haftalarda katılmış olduğu bir televizyon programında yapmış olduğu açıklamasında Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarına dair çpk öenmli detayları kamuoyu ile paylaşmıştı. Binlerce aday tarafından merak edilen konuya dair açıklamalaırnda alımların hangi şehirlerde ne kadar olacağına dair örnekler veren Bakan Soylu şu ifadeleri kullanmıştı. 

”10 Bin Bekçi Alımı ‘Gece bekçilerinden çok memnunuz, 2 bin 800 gece bekçisi var. 1200 gece bekçisi daha zannediyorum Ocak Şubat ayında eğitimleri bitecek, 10 bin 500 gece bekçisi daha alacağız, tüm vilayetlere bekçi alımı yapacağız. Ankara’da gece bekçisi var, 500 daha alacağız, İzmir’de 200 bekçi alımı yapacağız, Geçen sene 2017 yılında toplam özellikle İstanbul’daki günlük hırsızlık olayı toplam 79’du şu anda 56, Ankara’da 30’du şu an 10, İzmir’de 19’u şu an 8, bu hırsızlıkların yukarıdan aşağıya düştüğünü gösterir. Şehir hayatı yaşıyoruz bunu güvenli hale getiriyoruz. Bekçilerimiz gece düdüklerini çalmaya devam edecek vatandaşımız da rahat edecek.”

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına göre Kamuilanlari.com olarak alımların bir önceki alım işlemlerinin tamamlanmasının ardından 2019 yılının ilk aylarında olmasını bekliyoruz. Ancak burada alımlar tek seferde mi yoksa iki seferde mi tamamlanacak henüz açıklama gelmedi. Bu konuda ise alımların iki parça halinde yapılacağı ihtimali daha kuvvetli gibi. 

ANKARA 500, İZMİR’E 200 DİĞER ŞEHİRLERE KAÇ BEKÇİ ALINMALI?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamasında 10 bin 500 kadroda, Ankara’ya 500 Bekçi alımı olacağını İzmir’e ise 200 Bekçi alımı yapılacağını açıkladı. Diğer şehirlere yapılacak alımlara dair ise bilgi vermedi. 

Peki 2019 yılında hangi şehre kaç kontenjan sağlanması gerekiyor?

Başvuru şartlarında değişiklik yapılmasını istiyor musunuz?

Yaş, eğitim ve askerlik şartlarından memnun musunuz?

Bu sorulara yorum bölümüne üye olmadan yorum yapabilir ve taleplerinizi yetkililere ulaşması adına dile getirebilirsiniz. 

Bekçi alım ilanı ve detayları ile ilgili tüm ayrıntıları yakından takip etmek için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.