Kamu Haberleri

2019/1 PTT 5 Bin Personel Alım Başvuruları Başladı Mı? İlan Tarihleri ve Detaylar

2019 yılının merakla beklenen personel alım ilanlarının başında PTT 5 bin personel alım ilanı geliyor. On binlerce aday tarafından PTT 5 bin personel alım ilanı ile ilgili olarak son günlerde internette bazı iddialar yer aldı.

Bazı internet siteleri PTT personel alım sürecinin 14 Mayıs tarihinde başlayacağını ve başvuruların 18 Mayıs tarihinde sona ereceği ile ilgili haberler yaptılar. 

Bu kapsamda Kamuilanlari.com ekibi olarak siz okuyucularımıza PTT 5 bin personel alımı ile ilgili en doğru ve kapsamlı bilgileri aşağıda aktarıyoruz. İşte o detaylar;

PTT 5 BİN PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI BAŞLAMADI

İnternette tık uğruna haber yapan bazı siteler 2018 yılında yayımlanan PTT ilanını sanki 2019 yılı için yayımlanmış yeni ilan gibi duyurdular. O dönem yayımlanan ilanda başvurular 14 Mayıs tarihinde başlamıştı. Ancak bu alımlar 2018 yılına aitti yani 2019 yılı alımları için halen süreç belli değil. 

İlan Tarihi

PTT personel alım ilanı için adayların en merak ettiği soru başvuru tarihleri ve ilanın ne zaman yayımlanacağı. Bu konuda PTT’nin personel alım çalışmalarını tamamlaması bekleniyor. Bu konuda net bir bilgi kamuoyu ile paylaşılmadı. 

Ancak 2018 yılı ve daha önceki yıllarda yapılan alımlara esas alınarak bazı değerlendirmeler yapılabilir. Kamuilanlari.com olarak bu konuda yapmış olduğumuz incelemelerde PTT 5 bin personel alım ilanı için başvuru kılavuzunun Mayıs sonu ve Haziran başı gibi duyurulmasını bekliyoruz. 

Bunun yanında;

İlana başvuruların da başvuru kılavuzunun yayımlanmasıyla hemen başlamayacağını adaylara başvuru işlemleri için süre tanınacağını öngörüyoruz. Ayrıca başvuru sürecininde 4 gün gibi kısa bir süre olmayacağını adaylara en azından bir hafta yada 10 günlük bir süre tanınacağını düşünüyoruz.

ALIMLAR HANGİ KADROLARDAN OLACAK

2019/1 PTT personel alım ilanı için öngörülebilir bir diğer detay ise alım yapılacak kadro bilgileri. Kurumun daha önceki senelerde yayımladığı ilanlarına göre alımlar büyük olasılıkla şu pozisyonlarda yapılacak.

PTT 2019/1 Muhtemel Kadrolar 1. Grup; Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı, PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk), PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık), PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi)

PTT 2019/1 Muhtemel Kadrolar  2. Grup; Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı), Postacı 

PTT 2019/1 Muhtemel Kadrolar  3. Grup; Elektrik-Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi, Bilgisayar Teknikeri, Matbaacılık Teknikeri, Harita Teknikeri, Teknik Ressam, Metal İşleri Teknikeri.

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir