Kamu Haberleri

2019 8 Bin Bekçi Alımı Kapsamında En Fazla Kontenjan Verilen Şehir Belli Oldu

2019 yılı 8 bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları için artık çok kısa bir süre kaldı. Mart ayının başlamasıyla yayımlanması beklenen Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları için yeni detaylar da gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda son açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan kontenjanlara dair geldi. 

2019 YILI BEKÇİ ALIM KONTENJANLARI

Mart ayı başı itibariyle başlaması beklenen Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı konusu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gündemine geldi. Süleyman Soylu yapmış olduğu açıklamasında 8 bin bekçi alımında en fazla alım olacak şehri ilan etti. 

Bu kapsamda daha önceden yapmış olduğu açıklamasında Ankara’ya 500 Bekçi alımı yapılacağını açıklayan Bakan Soylu İzmir için bu sayının 200 olduğunu duyurmuştu. Bakan Soylu son açıklamasında İstanbul’a alınacak Bekçi sayısını açıkladı. 

İçişleri Bakanı Süleyman bu konuda verdiği bilgilerde 8 binlik alımlarının 1000 kişilik kontenjanın İstanbul’a ayrıldığını duyurdu. 

Bakan Soylu’nun Açıklaması

“Bekçi sistemi Cumhurbaşkanımızın ürettiği bir sistem. ‘Vatandaşımız rahat uyurken bekçi görev başında olacak dedi’ ve hemen 10 bin bekçi alımı yaptık. İstanbul’a 2 bin 800-2 bin 900 bekçi verdik. Şimdi İstanbul’a bin 200 veya bin 250 bekçi daha veriyoruz. Toplamda 4 bin bekçi olacak. Dün akşam belirledik 8 bin bekçi çıkıyor Mart’ta, binini İstanbul’a veriyoruz. Böylelikle İstanbul’daki bekçi sayısı 5 bin olacak.”

Bekçi alım ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir