Kamu Haberleri

2019 Adalet Bakanlığı CTE Destek Personeli Kadroları ve Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığı CTE tarafından yayımlanması muhtemel personel alım ilanında çok sayıda pozisyon için personel alımı yapılması bekleniyor. 

Alım yapılacak bu pozisyonlara alım yapılacak toplam personel sayısı 2019 yılı için 8 bin civarında olacak. 

Bu alımlarda gerçekleştirilecek istihdamda yer alması beklenen kadrolardan bir tanesi de Destek Sınıfı. Bu kadrolarda yer alan branşları ve sizlere aktarıyoruz.

ADALET BAKANLIĞI CTE DESTEK PERSONELİ ALIMLARI

Adalet Bakanlığı CTE 2019 yılı personel alımlarının Mayıs Haziran döneminde yayımlanması bekleniyor. Bu alım ilanında yer alacak Destek Personeli kadrosunun da 3 farklı branşta yapılması bekleniyor. 

2018 yılı için yapılan alımlarda yer alan açık kadrolar ve alım yapılan personel sayısı ise şu şekildeydi. 

Adalet Bakanlığı CTE 2018 yılı personel alımında yer alan Destek Personeli kadroları; 266 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı), 21 destek personeli (kaloriferci). Adalet Bakanlığı CTE o dönem yayımladığı ilanında toplam 7467 personel alımı yapmıştı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Adalet Bakanlığı CTE tarafından 2018 yılında yayımlanan personel alım ilanında yer alan kadrolar ve başvuru şartları şunlar.

Genel Şartlar:

* Türk Vatandaşı olmak,  

* Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

* Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

* Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,

* Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak,

* Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 11/06/2018 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak; 35 yaşını bitirmemiş olmak. 

Özel Koşullar

Sözleşmeli destek personeli (şoför) pozisyonlarına yerleşebilmek için;

a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

b) E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (ya da Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17.04.2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak)

Sözleşmeli destek personeli (aşçı ve kaloriferci) pozisyonlarına yerleşebilmek için;

a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

b) Halk Eğitim Müdürlükleri veya diğer resmî kurum ve kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak, gerekmektedir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir