Kamu Haberleri

2019 Adalet Bakanlığı CTE İnfaz Koruma Memuru Alım İlanı Başvuru Koşulları

2019 yılı Adalet Bakanlığı personel alımı konusunda çok sayıda önemli detay netlik kazandı. 

Bakanlığın personel alımları için kadro sayısının belli olmasının ardından Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 11 bin 78 kişilik personela lımı için onay verdiğini duyurdu. 

Bu açıklamaların ardından sizlerle bakanlığın personel alımlarına dair bazı özel haberler paylaştık. Bu haberimizde de İnfaz Koruma Memuru alımı konusuna değindik.

2019 YILI İNFAZ KORUMA MEMURU ALIMI

Adalet Bakanlığı tarafından Ceza ve Tevkifevleri bünyesine yapılacak olan personel alımlarına başvuru yapacak adaylardan çeşitli çok sayıda şartı sağlaması isteniyor. 

Tüm memur alım ilanlarında adaylardan istenilen Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel başvuru koşullarına ek olarak özel şartların sağlanması gerekiyor. 

Bu özel koşullar İnfaz Koruma Memuru kadrosu için gerekli olan yaş, KPSS ve öğrenim şartından meydana geliyor.

Genel Koşullar

* Türk Vatandaşı olmak,

* Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

* Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

* Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşımak, Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

* Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

Özel Koşullar

* İnfaz Koruma Memuru olmak için adayların 18 yaşından büyük 30 yaşından küçük olmaları talep ediliyor. 

* 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan en az 70 puan almış olmak

* Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürlüğü bünyesinde İnfaz Koruma Memuru olmak isteyen adayların sağlamaları gereken öğrenin şartı: En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

* Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm‘den kısa boylu olmamak. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir