Kamu Haberleri

2019 Aile Bakanlığı 4 Bin 321 ASDEP Personeli, Memur ve İşçi Alımı Tüm Detayları

2019 yılı personel alım ilanları bir bir ilan ediliyor. Bu kapsamda çok sayıda bakanlık ilanlarını adaylara duyururken halen merakla beklenen alım ilanları da bulunuyor. 

Beklenen bu memur alım ilanlarının başında ise Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ASDEP alımları bulunuyor. 

Zira söz konusu personel alımları 2018 yılında söz verilmiş ancak bir buçuk yıldır alım yapılmamıştı. İlanın 2018’de yayımlanması beklenirken 2019’da olması beklentileri de artırdı. 

ÇALIŞMA BAKANI MÜJDEYİ VERDİ

Uzun süredir merakla beklenen ASDEP personeli alımı ile Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine memur, işçi alımlarına dair açıklama geldi. Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrtü Selçuk, kendisine ait İnstagram hesabında alımlara dair tüm kadro bilgilerini adaylara ilan etti. 

Bu kapsamda bakanlığı 2019 yılı personel alım planlaması netlik kazandı. 

Kadro-Kontenjan Detayları

Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na yapılacak memur alımlarına dair Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrtü Selçuk’un açıklamaları şu şekilde, ”Bu yıl içerisinde ilanına çıkarak 1000’i ASDEP, 1000’i işçi, 2321’i sözleşmeli personel olmak üzere toplam 4321 personel istihdamı gerçekleştireceğiz. Sosyal hizmetlerimizi daha etkin sunabilmek için çalışan ailemiz büyor.”

Bu bilgiler ışınğında bakanlığın hangi kadrolarda kaç personel alımı yapacağı kesinlik kazandı. Peki ama ilan ne zaman yayımlanacak? İşte Kamuilanlari.com değerlendirmesi.

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Kamuilanlari.com olarak yapmış olduğumuz değerlendirmelerimizde çok sayıda memur alımı ya da başvuru sonuç tarihi, mülakat tarihi gibi ön değerlendirmelerimizde çok yakın sonuçlar elde ettik. ASDEP alımlarına dair incelemelerimiz ve bakanlığın çalışmasına göre ilanın kısa bir süre içerisinde yayımlanması beklenmiyor. Çalışma Bakanlığı’nın personel alımlarının en erken Ağustos sonu veya Eylül ayı başı gibi adaylara duyurulacağını düşünüyoruz.

ASDEP ALIMLARINA KİM BAŞVURU YAPABİLİR?

Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde ASDEP personeli olarak çalışmak isteyecek olan adayların sağlamaları gereken koşullar bulunuyor. 

O koşulları incelemek için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir