Kamu Haberleri

2019 ASDEP 4 Bin Personel Alım İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

2018 yılında alım yapılmayan Aile Bakanlığı bünyesine, 2019 yılı için beklentiler büyük. 

Binlerce ASDEP personel adayının yakından takip ettiği ve merakla beklediği alımlara ilişkin henüz bir gelişme yaşanmadı. Ancak Türkiye gündeminin önemli konu başlıklarını geride bırakmasının ardından bakanlıkların kendi bünyesinde yapacakları çalışmalara hız vermesini sağladı. 

Bu çerçevede Aile Bakanlığı’nın da atacağı düşünülen önemli adımlar bulunuyor. Bu sıralamanın başında ise ASDEP alımları yer alıyor. 

ASDEP PERSONEL ALIMI BEKLENTİSİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı’nın 2018 yılı planlamaları içerisinde ASDEP personel alımlarına dair önemli çalışmalar olduğu açıklanmıştı. Bakanlığı 2018 yılı sona ermeden önce 3 bin ile 4 bin arasında ASDEP personel alımı yapacağı açıklanmıştı. 

Hatta söz konusu alımlara dair en yetkili isim olan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuyu genel seçim çalışmalarında dile getirmişti. O dönem yaşanan genel seçimler, sistem değişikliği, kabine değişikliği ve Aile Bakanı’nın yerine yeni bir bakan atanması konuyu geciktirmişti. 
 

Bu sürecin ardından ekonomik sorunlar ve yerel seçim gündemi alımların 2019 yılına sarkmasına neden oldu. Bu çerçevede binlerce aday söz konusu süreçlerin tamamlanmasının ardından ilanların yayımlanmasını bekliyor.

İLANLAR NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

ASDEP personel alımlarına dair ne Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan ne de bakanlıktan uzun süredir bir açıklama gelmedi. 2019 Ocak ayında ASDEP alımlarında yapılan düzenleme alımların 2019 yılı içinde olacağı sinyalini vermişti. Bu çerçevede, Kamu İlanları olarak 4 bin ASDEP personel alım ilanının önce açıklanmasını daha sonrada ilan edilmesini bekliyoruz. Alımların ise en erken Mayıs sonu gibi ilan edilebileceğini ancak sürecin yaz aylarına kalmasının daha kuvvetli ihtimal olacağını düşünüyoruz. 

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir