Kamu Haberleri

2019 Bekçi Alımı Yazılı Sınav Ne Zaman Yapılacak, Adaylara Ne Sorulacak?

2019 yılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları için süreç devam ediyor. Polis Akademisi Başkanlığı’nca duyurulan ve devam eden süreç kapsamında adaylar yazılı sınava katılacaklar. 

KPSS şartsız yapılan Bekçi alımlarında adaylara uygulanan sınav ise çeşitli derslerden belli sayıda soru sorulmasıyla uygulanıyor. 

2019 YILI BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAV SORULARI

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları için adaylara hangi derslerden soru sorulacağı belli. Belli bir mevzuata göre gerçekleştirilecek sınav kapsamında adaylar 7 farklı dersten soru yanıtlayacaklar. Matematik, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi ve Genel Kültür alanlarından soru yanıtlayacak adaylar toplam 100 soru cevaplandıracaklar. 

Soru Dağılımı

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Bekçi alımlarında 100 soruluk sınavda oluşan soru dağılımı şu şekildeydi

Türkçe için sorulan soru sayısı: 20

Matematik için sorulan soru sayısı: 20

Sosyal Bilgiler için sorulan soru sayısı: 20

Fen Bilgisi için sorulan soru sayısı: 20

Hayat Bilgisi için sorulan soru sayısı: 20

Genel Kültür için sorulan soru sayısı: 20

Adaylara 100 soruluk sınav için 120 dakika süre veriliyor. Bu süre içinde adaylar sınavdan başarılı olmak için en az 50 puan almak için gayret gösteriyorlar.

SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

Bekçi adayları için yazılı sınav tarihi Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ilan edilecek. Başkanlık resmi internet sitesinden yayımlacağı duyuru ile sınav giriş belgeleri ile sınavın tarih ve saatini açıklayacak. Bu konuda resmi bir açıklama olmamasına rağmen sınavın Temmuz ayı başında olması bekleniyor.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir