Kamu Haberleri

2019 Bekçi Alımı Yazılı Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Polis Akademisi Başkanlığı geçtiğimiz aylarda 8 bin 147 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alım ilanını yayımladı. Belirlenen başvuru koşullarını sağlayan adaylar Bekçilik için başvurularını yaptılar. 

Bekçi adayların başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından merak edilen bir diğer konu ise yazılı sınav. 

Peki 2019 yılı bekçi alımı yazılı sınavı ne zaman yapılacak? İşte konuya dair değerlendirmemiz.

BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAV DETAYLARI

Bekçi alımında başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından evrak teslimi ve ön sağlık kontrolü işlemleri tamamlanacak. Sağlık işlemlerinin tamamlanmasının ardından bu aşamayı başarılı bir şekilde geçen adaylar yazılı sınava katılacaklar. 

Bu kapsamda 2019 yılı için bu aşamaların Nisan Mayıs döneminde tamamlanması planlanıyor. Ön sağlık kontrolü işlemlerinin tamamlanmasının ve yazılı sınava katılacak adayların belirlenmesinin ardından adayların sınav giriş belgeleri ilan edilecek. 

Yazılı sınav giriş belgeleri için ne Polis Akademisi Başkanlığı’ndan ne de Emniyet Genel Müdürlüğü’nden açıklama yapılmadı. Ancak geçmiş yıllarda izlenen süreç takip edildiğinde Mayıs ayı sonuna doğru yazılı sınav giriş belgelerinin yayımlanması bekleniyor. 

Yazılı sınav giriş belgelerinin yayımlanmasından sonra ise adaylar Sınava katılım gösterecekler. Bekçilik yazılı için öne çıkan tarih ise Haziran sonu Temmuz başı. 

YAZILI SINAVA DAİR DETAYLAR

Adaylara bekçilik yazılı sınavında Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik ve Genel Kültür alanlarından 100 soru cevaplayacaklar. Yazılı sınavda (100) puan üzerinden en az (50) puan alanlar başarılı sayılacak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir