Kamu Haberleri

2019 Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımı Yazılı Sınav Süreci ve Sınavda Soru Sorulacak Alanlar

Bilindiği üzere Polis Akademisi Başkanlığı 2019 yılı Çarşı ve Bekçi alımı için başvuruları topladı. Türkiye geneli 81 şehirde toplam 8 bin 147 Bekçi istihdamının yapılacağının ilan edildiği alımlar için onbinlerce aday başvuruda bulundu. 

Polis Akademisine yapılan bu başvuruların ardından adaylar sonuçlar için beklediler. Sonuçların da belli olmasıyla evrak teslim işlemlerini halleden Bekçi adaylar sağlık ve yazılı sınav sürecini bekliyorlar. 

BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAV SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alımlarının için adayların önündeki ilk süreç Sağlık işlemleri. Ön sağlık kontrolü işlemlerinin tamamlanmasının ardından ise adaylar için belirleyici olan yazılı sınav süreci başlayacak. Bunun için ise Polis Akademisi Başkanlığı sınav giriş belgesi yayınlayacak. Yazılı sınav giriş belgelerinin Mayıs sonu gibi yayımlanması bekleniyor. Mayıs sonu gibi sınav giriş belgelerinin yayımlanmasıyla Bekçi adayları Haziran sonu Temmuz başı döneminde yazılı sınava katılacaklar.

Yazılı sınav dersleri ise belli. Çarşı ve Mahalle Bekçisi adayları yazılı sınavda Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik ve Genel Kültür alanlarından sınava tabii tutulacaklar. Bu alanlardan adaylara toplam 100 soru sorulacak. Tüm sorulara doğru yanıt veren adaylar 100 puan alacaklar. Sınavda başarılı sayılmak için talep edilen puan ise en az 50. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir