Kamu Haberleri

2019 EGM 8 Bin Bekçi Alımı Başvuru Sonuçları Hangi Tarihlerde Açıklanacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde görevlendirmek üzere 8 bin Bekçi alımı yapacağını ilan etmişti. Kurum tarafından yapılacak alımlar ise Polis Akademisi Başkanlığı tarafından adaylara duyurulmuştu. 

Yayımlana ilana belirlenen başvuru tarihleri arasında başvurularını yapan adaylar, büyük bir merakla Polis Akademisi Başkanlığı’nca ilan edilecek sonuçları bekliyorlar. 

Peki 81 il merkezine yapılacak olan Bekçi alımı için ön başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Haberimizde değerlendiriyoruz. 

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için başvuruda bulunan adaylara yönelik sonuç açıklama duyurusu gelmedi. Ancak geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen alımlarda ön başvuru sonuçlarının 3 haftalık bir aylık süre sonunda açıklandığı görülüyor.

Ayrıca bekçi alımları için işlem sürecinin çok olması alımların nihayete erme süresi açısından önemli. Zira bekçi alımları; ön başvuru, ön başvuru sonucu, evrak teslimi, evrak teslim sonucu, yazılı sınav, yazılı sınav sonucu, sözlü sınav sözlü sınav sonucu gibi aşamalardan sonra tamamlanıyor. 

Bu aşamaların her biri ayrı ayrı zaman aldığından dolayı ön başvuru sonuçlarının çok uzamadan kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor. 

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir