Kamu Haberleri

2019 Eylül POMEM Polis Alım İlanı 60 KPSS ve Renk Körlüğü Düzenlemesi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu bir konuşmasında 25. Dönem POMEM ile Polis Alımı konusuna değindi. 

Polis alımlarında uygulanacak başvuru şartlarına ve aday taleplerine değinen Bakan Süleyman Soylu KPSS şartının taban sınırını açıkladı. Bakan Soylu konuşmasında ayrıca renk körlüğü konusunda da son durumu aktardı. 

60 KPSS İLE POLİS BAŞVURUSU TALEBİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CNN Türk canlı yayınında yapmış olduğu konuşmasının başında iç güvenlik, terör ve diğer gündem maddelerini değerlendirdi.

Konuşması kapsamında kendisine sorulan sorulara da yanıt veren Bakan Soylu, önümüzdeki dönemde ilan edilecek POMEM Polis Alımlarına dair son düzenlemeleri aktardı. KPSS şartı konusunda önemli ifadeler kullanan Bakan Süleyman Soylu’nun konuşması şu yönde;

“70’den 65’e düşsün, 65’den 60’a düşsün, 60’dan 55’e düşürülsün, bu kez şöyle oluyor; 500 bin kişi sınava giriyor ve bizim bir alımımız maalesef 1 yıl sürüyor. Bizim polise ihtiyacımız var. Biz bu ihtiyacımızı karşılayabilmek için bir baraj koymak zorundayız. Biz 70’den 65’e düşürdük. Şimdi 65’den 55’e düşürülsün deniliyor. Bu mümkün değil.”

RENK KÖRLÜĞÜ DÜZENLEMESİ

Canlı yayın kapsamında POMEM polis alımları ile bir başka şarta değinen Bakan Süleyman Soylu renk körlüğü açıklamasında bulundu. Uzun süredir gündemde olan başvuru şartının değiştirilmesini isteyen adayların talepleri çerçevesinda çalışma başlatan bakanlığın, hangi aşamada olduğunu kaydeden Süleyman Soylu bu konuda da şu ifadeleri kullandı. 

“Bu konuda, renk körleri konusunda şunu söyleyeyim, en son bugün günlerde pazar, perşembe günü yaklaşık iki buçuk üç saat toplantı yaptık. Bütün dünyayı analiz ettik. Biz üniversitelerimizde oturduk ve ciddi bir çalışma da ortaya koyduk. Bu konuda bir karar oluşturduk. Bu konudaki kararı önümüzdeki günlerde açıklayacağız.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir