Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Kamu Haberleri

2019 KPSS’siz 5 Bin PTT Alımı Muhtemel Kadro Dağılımı ve Başvurular İçin Öne Çıkan Tarih

PTT personel alımları binlerce aday tarafından yakından takip ediliyor. 2019 yılında 5 bin kişilik bir personel alımı yapması beklenen kurum için tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

PTT 2019/1 personel alımlarında yer alması muhtemel kadrolar, ilanlara başvuruda bulunacak adayların başvurularını ne zaman yapacağına dair detayları okuyucularımız için değerlendirdik. 

2019 PTT PERSONEL ALIMLARI

PTT Genel Müdürü tarafından yapılan açıklamalara göre, PTT personel sayısını düzenli olarak artıracak. Şube sayısını da artırmayı planlayan kurum bu çerçevede çok sayıda personel alımı gerçekleştirecek. 2023 yılına kadar on binlerce personel alımı hedefleyen kurum 2019 yılında da 5 bin personel alımı yapmaya hazırlanıyor. 

Bu çerçevede Kamu İlanları olarak sizlere 2018 yılında yapılan personel alımlarına göre 2019 yılı muhtemel kadrolarını aşağıda aktarıyoruz. 

2019 PTT PERSONEL ALIMI MUHTEMEL KADROLARI

1. Grup; Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı, PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk), PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık), PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi)

2. Grup; Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı), Postacı 

3. Grup; Elektrik-Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi, Bilgisayar Teknikeri, Matbaacılık Teknikeri, Harita Teknikeri, Teknik Ressam, Metal İşleri Teknikeri.

2019 PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Binlerce adayın merak ettiği konuların başında da 2019 yılı personel alımı başvurularının ne zaman yapılacağı hususunda. Bu kapsamda 2018 yılı personel alımlarının nihayete ermesinin ardından 2019 yılı çalışmaları da başladı. 

Kurum 2018 yılında personel alım ilanını Mayıs ayında adaylara duyurmuş ve başvuruları hemen almaya başlamıştı. Adaylar daha sonra Haziran ayı sonu ile Temmuz ayı başında yazılı sınavlara katılmışlardı. 2019 yılı alımlarının da bu tarih aralığında olması kuvvetle muhtemel.

Kamuilanlari.comÖZEL Haber (AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN ALINTILANAMAZ)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir