Kamu Haberleri

2019 MSB 165 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı Mı?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından gerçekleştirileceği duyurulan 165 memur alımı başvuru sonuçları kamu gündemi tarafından bekleniyor. 

On binlerce adayın başvuruda bulunduğu memur alımı sonuçları için açıklanan tarihin üzerinden uzun bir süre geçmesine halen duyurulmadı. 

Peki bakanlık sonuçları ne zaman açıklayacak? Konuya dair yaşanan gelişmeler neler? Başvuru sonuçları için öne çıkan tarih ne zaman? Tüm detayları ile sizlerle değerlendiriyoruz.

MSB 165 MEMUR ALIMI SONUÇLARI

Milli Savunma Bakanlığı 165 memur alımı için yayımlanan başvuru kılavuzunda alımlara dair sonuçların ne zaman açıklanacağına dair değerlendirmeler yer almıştı. Net bir tarihin bildirilmediği açıklamada sonuç açıklama süreci için 18 Mart tarihinden sonrası işaret edilmişti. 

18 Mart tarihinin yerel seçimlerin hemen öncesine denk gelmesi nedeniyle açıklanmadığı düşünülen sonuçlar 1 Nisan tarihinden itibaren beklenmeye başlandı. Ancak Nisan ayının ikinci yarısını geçtiğimiz şu günlerde başvuru sonuçları halen açıklanmadı. 

ALIMLAR İPTAL OLACAK İDDİALARI

MSB 165 memur alımı başvuru sonuçlarının açıklanmamasının ardından bazı internet sitelerinde alımların iptal olacağına dair paylaşımlar yer aldı. Ancak böyle bir durum söz konusu değil. Milli Savunma Bakanlığı’nın halen devam eden askeri personel alımları, yeni askerlik sistemi, 165 memur alım ilanına yapılan yoğun başvurular ve yerel seçim süreci sonuçların açıklanmasını uzatmış olsada, alımlar yapılacak.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MSB 165 memur alımı için net bir açıklama yapılmadı. Ancak seçim sürecinin sona ermesi ve askerlik çalışmalarının ileri bir seviyede olması, 165 memur alım ilanı başvuru sonuçlarının açıklanmasını hızlandıracaktır. 

Kamuilanlari.com olarak yapmış olduğumuz değerlendirmelerimizde Nisan ayının son dönemi ile Mayıs ayının ilk günleri arasında sonuçların Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı aracılığıyla ilan edileceğini düşünüyoruz. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir