Kamu Haberleri

2019 Orman Bakanlığı 5 Bin Personel Alım İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

Orman Bakanlığı için merakla beklenen personel alım haberi seçim öncesi dönemde adaylara duyurulmuştu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yapılan açıklama detaylarına göre 2019 yılında Orman Bakanlığı’na 5 bin personel alımı olacak. 

Kadro detaylarının da paylaşıldığı açıklamanın ve seçim sürecinin sona ermesinin ardından ilan tarihi merak edilmeye başlandı. Ancak bu konuda henüz net bir bilgi yok. 

Kamu İlanlari olarak konuya dair gelişmeleri ve değerlendirmelerimizi sizlerle paylaşıyoruz. 

ORMAN BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Orman Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek olan personel alımları 4 farklı kadrodan gerçekleştirilecek. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin açıklamalarına göre; Orman Bakanlığı Şoför, Orman Mühendisi, Orman Muhafaza Memuru ve Memur alımı yapacak. 

Kontenjan bilgilerini de paylaşan Bakan Pakdemirli şu ifadelere yer vermişti. “1200 tane orman mühendisi 2700 orman muhafaza memuru, 800 tane memur, 300 şoför toplam 5000 personel alımı yapılacak.”

İlan Ne Zaman Yayımlanır?

Binlerce aday tarafından merak edilen soruya yönelik resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak bu konuda bazı gelişmeler yaşanıyor. Özellikle seçim süreci sonrası Bekir Pakdemirli’nin Bakanlık görevinden alınacak söylentileri Orman Bakanlığı alımlarını etkileyebilir. Zira bu göreve gelecek yeni bir isim alımlarda değişiklik olmasına neden olabilir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir