Kamu Haberleri

2019 Polis Özel Harekat Alımlarında KPSS Şartı Olacak Mı?

2019 POMEM  polis alımları adaylar tarafından oldukça merak edilen konuların başında geliyor. Binlerce adayın yakından takip ettiği polis alımları için ise artık kısa bir süre kaldı. 

Bu konuda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katılmış olduğu etkinlikler kapsamında hem alım alım sürecini hemde alım yapılacak sayılara dair açıklamalarda bulundu. 

Kamuilanlari.com olarak bizlerde 2019 yılı POMEM polis alımları ile PÖH alımı konularına dair detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

POLİS ALIMI KONTENJANLARI ARTIRILDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu konuşmasında 10 olarak planlanan 2019 polis alımı sayısının artırıldığını ve alımların 15 bin olarak yapılacağını açıkladı. Bu açıklamanın ardından ise Polis Özel Harekat alımlarına ilişkin değerlendirmeler geldi. 

Kamu İlanları olarak PÖH alımlarına ilişkin elde ettiğimiz bilgilerde 2019 yılında PÖH alımı sayısının 3 bin ile 5 arasında olacağaını öğrendik. 

PÖH ALIMLARINDA KPSS ŞARTI VAR MI?

PÖH alımı ile ilgili şartlar; Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan 676 ve 678 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile belirlendi. Bu kapsamda PÖH alımlarında KPSS şartı aranmamasına yönelik düzenleme, 676 sayılı KHK’dan çıkarıldıve bu kararla Polis Özel Hareket alımında KPSS şartı yeniden getirilmiş oldu.

PÖH Alımlarında Aranan KPSS Şartı;

KPSS’de Bakanlıkça belirlenecek taban puan veya üzerinde puan almış olmak (50 Puan ve üstü), Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için, (c) bendinde belirlenen puanın en az % 80’ini almış olmak (40 Puan ve üstü). 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir