Kamu Haberleri

2019 PTT 5 Bin Personel Alımı Muhtemel Kadroları ve İlan Tarihi

2019 yılının merakla beklenen alımlarından bir tanesi olan PTT personel alımları konusunun, adayların sorularını ve ilanın yayımlanma tarihine ilişkin ayrıntıları Kamu İlanları olarak sizlerle değerlendiriyoruz. 

* 2019 PTT alımları hangi kadrolarda olacak?

* PTT personel alımlarında KPSS ve diğer başvuru detayları

* İlan ne zaman yayınlacak? Öne çıkan tarih ve bilinmesi gereken tüm hususları haberimizde değerlendiriyoruz. 

2019 PTT PERSONEL ALIM İLANI DETAYLARI

PTT personel alımlarına ilişkin detaylı açıklama PTT Geneş Müdürü tarafıdnan yapılmıştı. 2023 yılına kadar olan personel planlamasını açıklayan PTT Genel Müdürü bu çerçevede kurum bünyesine alım yapılacak personel sayısı hakkında bilgi verdi.

PTT personel alımlarına ilişkin yapılan açıklamalarda ayrıca kurumun belirtilen o tarihe kadar yeni şubeler açmayı planladığı ve personel kadrosunu da bir hayli güçlendirmek istediği yönünde oldu. 2023 yılına kadar kurum bünyesine ortalama her yıl 5 bin personel alımı olacak. 

2019 yılında yapılacak olan personel alımlarında da 5 bin kişilik bir istihdam için ilana çıkılacak. 

PTT 5 BİN PERSONEL ALIMI MUHTEMEL KADRO DETAYLARI

2019 yılı PTT personel alımlarında yer alacağı öngörülen ve geçtiğimiz yıllarda alım yapılan kadro detayları şu şekilde olması bekleniyor. 

PTT Personel Alımı Açık Kadrolar 1. Grup; Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı, PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk), PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık), PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi)

PTT Personel Alımı Açık Kadrolar 2. Grup; Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı), Postacı 

PTT Personel Alımı Açık Kadrolar 3. Grup; Elektrik-Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi, Bilgisayar Teknikeri, Matbaacılık Teknikeri, Harita Teknikeri, Teknik Ressam, Metal İşleri Teknikeri.

KPSS ŞARTI OLMAYACAK

2019 yılında gerçekleştirilecek PTT personel alımlarında KPSS şartı olmayacak. Kurum öğrenim ve mesleki yeterlilik şartlarına göre başvuruları alacak. Daha sonra ise kendi bünyesinde gerçekleştireceği yazılı sınav ve sözlü sınav ile personel alımlarını tamamlayacak.

İLAN NE ZAMAN YAYINLANACAK?

2019 yılı PTT personel alım ilanı için kurum tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak PTT personel alımlarına süreç az çok belli.

PTT öncelikle geçtiğimiz günlerde PTT 2018 personel alım süreci sonlandırdı. Alımlar nihayete erdi. Bu alımların tamamlanması ile birlikte kurumun ilgili birimleri 2019 alımları için çalışmalara başladı. 

2018 yılında gerçekleştirilen alım sürecine benzer olarak PTT 2019 personel alım ilanının da Mayıs ayı içerisinde duyurulması Haziran ayının belirli bir bölümüne kadar da ilana başvuruların yapılması bekleniyor. 

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber (AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN ALINTILANAMAZ)

PTT Personel Alımlarından Anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir