Kamu Haberleri

2019 PTT KPSS Şartsız Personel Alımı Kadro Dağılımı ve İlan Tarihi

2019 yılı PTT 5 bin personel alım ilanı en çok merak edilen ilanların başında geliyor. Kurum tarafından yapılacak olan olan alımlar için adayların bilmeleri gereken bazı detayları haberimizde derledik. 

Öncelikle PTT tarafından yapılacak olan alımların hangi tarihler arasında yayınlanacağına dair değerlendirmelerimizi siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

PTT 2019 yılı için ne zaman ilana çıkacak?

PTT personel alımları hangi kadrolardan olacak?

PTT personel alımına dair adayların dikkat etmesi gereken hususlar neler?

Tüm bu soruların yanıtlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

PTT PERSONEL ALIMI İÇİN NE ZAMAN İLANA ÇIKILACAK?

PTT 2019 yılı personel alımlarına dair net bir açıklamada bulunmadı. Ancak kurum bundan önceki senelerde yapmış olduğu alımları aynı dönemler içerisinde yaptı. Buna göre 2018 yılını referans alarak kurumun Mayıs ve Haziran döneminde alım ilanını yayımlaması bekleniyor. 

Bu süreçte başvuruları toplayacak olan PTT başvuruların değerlendirmesinin ardından başvuru sonuçlarını açıklayacak. O süreçten sonra evrak teslim işlemlerini alacak kurum yazılı sınav süreci, sınav sonuçlarının açıklanması, sözlü sınav, sözlü sınav sonuçları ve nihai listeleri açıklayarak süreci tamamlayacak. 

HANGİ KADROLARDAN ALIM YAPACAK?

PTT personel alımı kadroları içinde ilan tarihi gibi resmi açıklama gelmedi. Ancak 2018 yılı alımlarına göre; PTT 5 bin personel alımında olacak muhtemel kadroların şu şekilde olması bekleniyor. 

PTT Personel Alımı 1. Grup Pozisyonları; Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı, PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk), PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık), PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi)

PTT Personel Alımı 2. Grup Pozisyonları; Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı), Postacı 

PTT Personel Alımı 3. Grup Pozisyonları; Elektrik-Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi, Bilgisayar Teknikeri, Matbaacılık Teknikeri, Harita Teknikeri, Teknik Ressam, Metal İşleri Teknikeri.

KPSS ŞARTI YOK

PTT personel alımları için adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılım gösterme şartı taep etmiyor. Kurum personel alımları için bünyesinde sınav düzenliyor ve alımları o sınav sonuçlarına göre alıyor. 

Kamuilanlari.com – ÖZEL Haber (AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN ALINTILANAMAZ)

PTT 5 BİN PERSONEL Alım ilanı yayımlandığında anında haberdar olmak için;

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir