Kamu Haberleri

2019 PTT Personel Alım İlanına Lise Mezunları Başvuru Yapabilecek Mi?

2019 yılının kalan günlerinde ilan edilecek olan ve adayların merakladığı ilanların başında PTT alımları bulunuyor. 

Farklı eğitim seviyelerinden, bölümlerden mezun adaylar 2019 PTT personel alımlarını merakla beklerken konuya ilişkin önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 

Bu gelişmelerden en önemlisi ilan tarihi. Bu konuda geçtiğimiz günlerde bir sendika tarafından kuruma sorulan soru ve alınan yanıt paylaşıldı. Yapılan açılamalarda 2019 yılı PTT personel alım ilanının 2019 yılının son çeyreğinde yani Ekim-Kasım-Aralık döneminde yayımlanacağı belirtildi. 

PEKİ İLANDA LİSE MEZUNLARI İÇİN KADROLAR BULUNUYOR MU?

PTT personel alımları için alım sürecinin az çok belli olmasının ardından kadrolar ve diğer ayrıntılar merak ediliyor. Bizlerde bu haberimizde PTT alımlarında lise mezunu adayların durumunu ele aldık.

2019 yılında yapılacak PTT personel alımlarına dair başvuru kılavuzu yayımlanmadığından bu konuya dair net bir bilgi aktaramıyoruz. Ancak 2018 yılı ve daha öncesinde yapılan alımlara bakarak 2019 yılı için yapmış olduğumuz değerlendirmeleri sizlerle paylaşıyoruz. 

Muhtemel Kadrolar

Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı, PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk), PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık), PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi), Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı), Postacı PTT Personel Alımı, Elektrik-Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi, Bilgisayar Teknikeri, Matbaacılık Teknikeri, Harita Teknikeri, Teknik Ressam, Metal İşleri Teknikeri. 

Lise Mezunları İçin Açık Kadro Var Mı?

Lise mezunu adalar 2019 yılı personel alımlarında kendilerine de kadro açılmasını istiyorlar. Bu kapsamda özellikle postacı kadrosu başvuru yapmak isteyen adaylar için 2018’de herhangi bir kadro yer almadı. 

Gişe Görevlisi, Uzman, Mühendis, Mimar kadroları lisans düzeyinden ilan edilirken Postacı ve Tekniker düzeyinden yapılan alımlar ise önlisans düzeyinden oldu. Bu bilgilere göre 2018 yılında lise mezunu adaylar herhangi bir kadro için başvuru yapamadılar.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir