Kamu Haberleri

2019 PTT Postacı Alım İlanı Başvuru Koşulları Neler?

2019 yılı PTT personel alımları kapsamında Postacı alımları da gerçekleştirilecek.

Peki PTT bünyesine yapılacak olan Postacı alım ilanına kimler başvuru yapabilecek? İlan ne zaman yayımlanır? Tüm bu detayları sizlerle paylaşıyoruz.

PTT POSTACI ALIMI DETAYLARI

PTT tarafından yayımlanması beklenen Postacı alım ilanları için başvuru koşulları kesinleşmedi. Ancak geçtiğimiz yıl yapılan alımlar ile bu yıl gerçekleştirilecek alımların birbirine yakın olması kuvvetle muhtemel. 

Bu çerçevede geçtiğimiz yıl Postacı alım ilanına başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen özel koşulları sizlere aktarıyoruz. 

Postacı pozisyonuna başvurabilmek için;

* İki yıllık eğitim veren yüksekokulların, aşağıda yer alan listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak. Bu şarta göre adaylardan bölüm şartı aranmıyor. Herhangi bir önlisans bölümünden mezun adaylar Postacı alım ilanına başvuru yapabiliyor. 

* En az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Yazılı sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adaylardan evrak teslim süresi içerisinde istenir.)

*Sürücü belgelerini Monoküler teşhis ile almamış olmak.

* Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm bayanlarda en az 160 cm boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

PTT POSTACI ALIM İLANI NE ZAMAN YAYIMLANIR?

PTT Postacı alım ilanı ayrı olarak yayımlanmıyor. PTT’nin yıl içerisinde yayımladığı ortalama 5 bin kişilik alımlarla birlikte yayımlanıyor. Bu kapsamda bu konuda resmi bir açıklama yapılmasada PTT Postacı ve diğer kadrolar için yapılacak alımları Mayıs Haziran döneminde yayımlaması bekleniyor. 

Diğer kadro ve detayları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir