Kamu Haberleri

2019-YDS/1 Başvuru Kılavuzu ÖSYM Tarafından Yayımlandı

ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile 2019 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/1) başvurularına dair detayları adayların erişimine açtı. Kurum tarafından yayımlanan duyuruda YDS’nin 24 Mart tarihinde gerçekleştirileceği ve bu kapsamda sınava girecek adayların 6 Şubat tarihine kadar başvuru yapmaları gerektiği bildirildi. 

YDS BAŞVURULARI BAŞLADI

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda 2019 YDS için başvuruda bulunacak adayların yapmaları gereken işlemlere dair bilgi verildi. 

Adayların başvurularını elektronik olarak yapacaklarını açıklayan ÖSYM Başkanlığı adayların nasıl bir yol izleyeceğine ilişkin şu bilgileri verdi. ”Başvuruların nasıl yapılacağının belirlenmesi:  Merkezimiz kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı bulunmayan adaylar; başvurularını diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacaklardır. Merkezimiz kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı bulunan adaylar; başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) veya diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacaklardır.” 

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda ayrıca; 2019 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/1) için başvuruda bulunacak özel durumlu adayların da yapmaları gereken işlemler hakkında açıklamalar yer aldı. 

ÖSYM  Tarafından Yayımlanan Duyuru için TIKLAYINIZ

ÖSYM tarafından yayımlanan duyurulardan anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir