Kamu Haberleri

2019 Yılı 10 Bin Polis Alımı İçin Müjde Geldi: Süleyman Soylu Tarih Verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katılmış olduğu bir canlı yayın programı kapsamında gündemin önemli konuları hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Bu çerçevede kamu gündemi hakkında da görüşlerini kamuoyu ile paylaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis alımları için ilan tarihi açıklaması yaptı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 2019 yılı polis alımı konusunda yapmış olduğu konuşma detayları.

10 BİN POLİS ALIMI EYLÜL’DE 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polis alımı konusuna dair konuşmasında, 2019 yılı için yapılan alımlara değindi. Bu kapsamda Trafik Polisi olarak görevlendirilecek personel sayısına ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Soylu alımlarda Trakya bölgesine daha fazla alım olacağını duyurdu.

Alım süreci devam eden polis alımlarının yanında yeni yapılacak olan alımlara dair de bilgi veren Bakan Süleyman Soylu, 2019 yılı için yayımlanacak ilan için Eylül ayını işaret etti.

”Hem de 13 bin polis vereceğiz. Söz verdim, bunun 3 binini trafiğe vereceğiz bunun 10 binini de Trakya bölgesine de biraz cömert davranacağız. Onlar bugüne kadar sabrettiler, ama şimdi zamanıdır. Bir 10 bin polis alımına daha çıktık, oradan da göndereceğiz, Eylül ayında bir 10 bin polis daha alacağız. Oradan da göndereceğiz. Jandarma asayiş için 25 bin alımımız var.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarından sonra planlamada bir değişiklik yapılmazsa, 10 Bin Polis Alımı; Polis Akademisi Başkanlığı’nca Eylül ayında yayımlanacak. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir