Kamu Haberleri

2019 Yılı 3. Dönem Tabip ve Uzman Tabip Atama Kurası Başvuruları Başladı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile tabip ve uzman tabip atama kurularına ilişkin aday bilgilendirmesi yaptı. 

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında 2019 yılı 3. dönem atama kurası başvurularının başladığı adaylara bildirildi. Talep toplama süreci ve başvuru işlemlerine ilişkin bilgiler veren Sağlık Bakanlığı’nın o duyurusunu sizlerle paylaşıyoruz. 

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN TABİP ATAMA DUYURUSU

Sağlık Bakanlığı tabip ve uzman tabip adaylarına ilişkin duyurusunda şu ifadelere yer verdi. 

”Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip ve tabip unvanlarında ilk defa veya yeniden atama kurası yapılacaktır. Kura başvurusu için, ilan metni ve kura takvimi www.yhgm.saglik.gov.tr adresinde yayınlanacak olup, kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden ilan metninde belirtilen tarihlerde yapılacaktır. Bu ekrandan yapılacak talepler, sadece planlama çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla kullanılacak olup, başvuru yerine geçmeyecektir. Sadece UZMAN TABİPve TABİPunvanındaki kişiler talep bildirecektir. (Diş Tabibi ve Eczacı unvanındaki kişiler talep bildirmeyecektir.)”

Sağlık Bakanlığı yayımladığı bilgilendirme açıklamasında talep toplama işlemlerinin 7 Ekim tarihine kadar devam edeceğini açıkladı. Bu kapsamda bakanlık tarafından yayımlanan duyuru metni detaylarına ve ilana ilişkin diğer bilgiler için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir