Kamu Haberleri

2019 Yılı 5. Dönem PAEM Sınav Giriş Belgesi Sorgulama Ekranı

2019 yılı 5. dönem PAEM sınavına katılacak adaylar için Polis Akademisi Başkanlığı’ndan bir duyuru yayımlandı. 

Sınava katılım gösterecek adaylar için sınav bilgilerinin yer aldığı bu duyuruda, PAEM sınavı hakkında dikkat edilmesi gereken konulara dair uyarılarda bulunuldu. 

PAEM SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA 

Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi. 

”2019 Yılı Polis Amirleri Eğitim Merkezi Sınav giriş belgeleri ve sınav tarihleri açıklanmıştır. 16 Temmuz 2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi için Polis Akademisi Başkanlığı PAEM Müdürlüğüne (1.800) Erkek (200) Kadın öğrenci alımı ön başvuruları 17-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılmıştır.”

PAEM sınavına kimlerin katılacağına ilişkinde açıklamalarda bulunan Polis Akademisi Başkanlığı taban puan üzerinden adayları bilgilendirdi. 

”Anılan Yönetmeliğin 8. Maddesinin 3 üncü bendinde “Ön başvuru alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır.” hükmü gereğince sıralama yapılmış olup, en son kadın adayın KPSS P3 Puanı 75,57977 olarak belirlenmiştir.”

Sınav giriş belgeleri için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir